ولی‌عهد ابوظبی: روابط ما با روسیه در حال توسعه فزاینده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی روز سه‌شنبه 15 اکتبر در سخنرانی با حضور رئیس جمهوری روسیه، گفت: «روابط بین امارات متحده عربی و روسیه در حال توسعه فزاینده است.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سفری رسمی پس از ریاض وارد ابوظبی شد. در این سفر زمینه‌های همکاری دو کشور در جوانب مختلف، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

شیخ محمد بن زاید در توییتر خود به زبان‌های عربی، روسی و انگلیسی نوشت: «من به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به عنوان میهمان عزیز در امارات متحده عربی و مردم آن خوش‌آمد گویی می کنم، یک دیدار تاریخی که نشانگر قدرت روابط امارات و روسیه است.»

در این دیدار دو طرف در مورد آخرین تحولات در عرصه‎های منطقه‌ای و بین‌المللی، مسائل و موضوعات مورد مشترک در چارچوب مشارکت استراتژیک امضا شده توسط دو کشور در ژوئن 2018 صحبت کردند.

پوتین روز دوشنبه در سفری رسمی به پادشاهی‌سعودی رفت و در آنجا با خادم‌حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولی‌عهد، محمد بن سلمان در ریاض دیدار کرد.

خادم‌حرمین شریفین و رئیس جمهوری روسیه با حضور ولیعهد محمد بن سلمان منشور همکاری و تبادل توافق بین دولت‌های سعودی و روسیه را امضا کردند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، سفر ولادیمیر پوتین را فرصتی عالی برای تحکیم دوستی بین دو کشور توصیف کرد.

رئیس جمهوری روسیه نیز با تأکید بر اینکه پادشاهی‌سعودی نقش محوری در منطقه و گروه 20 دارد خاطر نشان کرد، هماهنگی روسیه و پادشاهی‌سعودی برای حفظ امنیت در خاورمیانه ضروری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید