سناتور جمهوری‌خواه پنج‌شنبه پیش‌نویس طرح تحریم‌ ترکیه را ارائه خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی شامگاه سه‌شنبه 15 اکتبر 2019 اعلام کرد پنج‌شنبه پیش‌نویس طرح اعمال تحریم‌هایی علیه ترکیه را به دلیل یورش نظامی آن به شمال سوریه ارائه خواهد کرد.

سناتور لیندسی گراهام شامگاه سه‌شنبه در گفتگو با«العربیه» گفت:« عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه تنش‌زایی است که روابط میان واشینگتن و آنکارا را نابود خواهد کرد.»

سناتور لیندسی گفت که او پیش‌نویس طرح اعمال تحریم‌ها بر ترکیه را روز پنج‌شنبه ارائه خواهد داد و افزود که او از دولت پرزیدنت ترامپ قدردانی می‌کند که با اقدامی اجرایی علیه ترکیه وارد عمل شده که اقدامات بیشتری از قبیل را در پی خواهد داشت.

لیندسی همچنین یادآور شد که نیروهای ترکیه در منطقه اطراف شهر کوبانی تحرک می‌کنند و اگر وارد این شهر شوند این اقدام آنها کابوسی حقیقی را در پی خواهد داشت.

این سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی همچنین گفت:«اردوغان را کاملا مسئول هر گونه جنایت‌هایی خواهم دانست که در شهر کوبانی به وقوع خواهد پیوست.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، فرمان اعمال تحریم‌هایی علیه ترکیه را صادر کرده که تاکنون شامل دو وزارتخانه و 3 تن از وزرای این کشور شده تا رجب طیب اردوغان رئيس جمهوری این کشور را به «پایان فوری یورش» نظامی آنکارا به نیروهای کُرد در مناطق شمال شرق سوریه مجبور کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای گفت، این تحریم‌ها شامل وزارت‌خانه‌های دفاع، انرژی و همچنین وزرای انرژی، دفاع و وزیر کشور ترکیه است که از این پس از ورود به ایالات متحده و انجام هر گونه تعاملات مالی با دولار آمریکا منع می‌شوند، براساس این تحریم‌ها، اموال آنها در ایالات متحده در صورت وجود بلوکه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید