ترامپ: اگر ترکیه با پنس توافق نکند تحریمش می‌کنم؛ پ‌ک‌ک از داعش بدتر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه 16 اکتبر 2019 تهدید کرد اگر مقامات آنکارا نتوانند با مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، به توافق برسند، ترکیه را تحریم خواهد کرد او در عین حال حزب کارگران کردستان را بدتر از داعش توصیف کرد.

ترامپ در یک کنفرانس خبری مشترک با سرجیو ماتارلا، همتای ایتالیایی‌اش، با تاکید بر اینکه این تحریم‌ها «ویرانگر» خواهند بود، گفت: «امیدواریم که سوریه و ترکیه امور را بین خودشان حل و فصل کنند.

او حزب کارگران کردستان را بدتر از داعش توصیف کرد اما گفت که برای تجاوز به سوریه چراغ سبزی به اردوغان نداده است.

ترامپ گفت در حالی که «کردها به شکل خوبی محافظت می‌شوند، رئیس‌جمهوری آمریکا از سوی همپیمانانش متهم شده که کردها را «تنها گذاشته» است.

او پیش از آن به خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت که این جنگ بین سوریه و ترکیه است و «اشکالی ندارد» اگر روسیه به دمشق کمک کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید بر این نکته که کشورش به مذاکرات درباره سوریه کمک خواهد کرد، افزود که وضع تحریم‌ علیه ترکیه از سوی آمریکا، بسیار بهتر از جنگ در منطقه است.

براساس گزارش‌ها نیروهای روسیه با عبور از رود فرات در شمال سوریه، راهی مشرق و جایی که نیروهای سوریه دموکرات مستقر هستند، شده‌اند.

آنها همچنین به نزدیکی شهر عین العرب (کوبانی) در شمال سوریه نزدیک شده‌اند. در ساعات قبل از آن نیز نیروهای دولت سوریه در شهر عین‌العرب و حومه آن مستقر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید