پیشروی ارتش ترکیه به سوی عین عیسی؛ نبرد در نزدیکی اردوگاه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه روز یکشنبه گزارش داد که نیروهای ترکیه و جناح‌های سوری وفادار به آن به سمت «عین عیسی» در شمال سوریه پیشروی کردند.

او همچنین افزود که درگیری در نزدیکی اردوگاه «عین عیسی» که در آن 1000 نفر از اعضای خانواده‌های «داعشی» در آنجا به سر می‌برند ادامه دارد.

پس از حمله نظامی ترکیه به اردوگاه «عین عیسی» که هزاران عضو خانواده های داعشی را جای داده، حکومت محلی شمال و شرق سوریه به نوبه خود در بیانی‌های در فیسبوک از شورای امنیت، ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا خواست تا برای جلوگیری از «وقوع فاجعه» سریعا مداخله کنند.

حکومت محلی ضمن اشاره به این که برخی از اعضای خانواده‌های داعشی پس از گلوله‌باران اردوگاه از محل حادثه گریختهاند، افزود «فاجعه نه تنها سوریه را تحت تأثیر قرار می‌دهد ، بلکه با از دست دادن کنترل اوضاع، درب خانه‌های همه شما را زده خواهد شد.»

از سوی دیگر درگیری‌ها از حومه شهر «تل ابیض» تا «عین عیسی» در استان الرقه سوریه بی‌وقفه ادامه دارد.

شهر سلوک در حومه الرقه

براساس گزارش کانال تلویزیونی الاخباریه وابسته به رژیم سوریه، نیروهای ترکیه شهرک سلوک در حومه شمال شرقی شهر الرقه را اشغال کردند، در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که درگیری‌های شدید در شهرک سلوک بین نیروهای سوریه دموکراتیک از یک سوی و ارتش ترکیه و جناح‌های وفادار به آن از سوی دیگر در پی حمله گسترده‌ای که از ساعات اولیه بامداد آغاز شده ادامه دارد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، در این میان تلاش برای کنترل کامل شهرک سلوک ادامه دارد، ارتش ترکیه توانست با پیشروی در داخل شهر، بخش‌های بزرگی از آن را به کنترل خود درآورد.

در پی نزدیک شدن حدودا 20 زره‌پوش ارتش ترکیه به بزرگ‌راه الحسکه-الرقه، نیروهای سوریه دمکراتیک از شهروندان خواستند تا از این بزرگ‌راه برای نقل و انتقال استفاده نکنند.

در همین راستا درگیری‌ها بین طرفین در حومه شهر «تل ابیض»، در محورهای علی باجلیه، خربه الرز، فریعان و جهجاه در نزدیکی جاده «تل ابیض - عین عیسی» همزمان با آتشباری سنگین ادامه دارد.

علاوه بر این، دیدبان حقوق بشر سوریه تأکید کرد که جناح‌های سوری طرفدار ترکیه یک آمبولانس را در نزدیکی منطقه تل ابیض هدف قرار دادند و نظر به این که تماس با خدمه آمبولانس قطع شده از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

یادآوری می‌شود که نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کردند، توانستند در ساعات اولیه روز یکشنبه در پی یک ضد حمله، شهر «رأس العین» را از کنترل جناح‌های طرفدار ترکیه خارج کرده، 17 تن از آنان را بکشند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه نیروهای سوریه دموکراتیک، روز شنبه موفق شدند پس از درگیری‌های شدید، بیشتر مناطقی را که ارتش ترکیه و جناح‌های وابسته در شهر رأس العین واقع در حومه الحسکه به کنترل خود درآورده بودند، باز پس گرفته آنان را مجبور به عقب‌نشینی از منطقه صنعتی شهر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید