كشته شدن 8 شهروند ترک و 7 شهروند سوری بر اثر تبادل آتش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر حاکم محلی استان ماردین روز جمعه 11 اکتبر 2019 اعلام کرد که «8 شهروند ترک در نتیجه سقوط خمپاره‌های نیروهای کرد بر مناطق مرزی میان ترکیه و سوریه کشته شده و 35 نفر دیگر زخمی شدند.»

رسانه‌های ترکیه از جمله خبرگزاری آناتولی گزارش کردند که شهرک نصیبین در استان ماردین هدف حمله خمپاره‌ای «نیروهای کُرد» قرار گرفت.

گروه‌های سوری تحت حمایت ترکیه نیز توانستند کنترل مناطق «تل حلف» در حومه راس العین و روستای اصفر نجار در نزدیک رای العین را به دست بگیرند.

ارتش ترکیه نیز در ادامه عملیات نظامی خود در سوریه که از سوی برخی کشورها از جمله آمریکا «اشغال نظامی» خوانده شده، اعلام کرد 13 روستا در حومه شهرک‌های تل ابیض و راس العین را تصرف کرده و قصد دارد تا عمیق 30 کیلومتری به داخل خاک سوریه نفوذ کرده و منطقه امن ایجاد کند.

همزمان دیدبان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد که 7 شهروند سوری در نتیجه حمله ترکیه به شمال سوریه جان باختند. رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت که 4 نفر هنگامی که با خودروی شخصی در حال فرار از مناطق جنگ‌زده تل ابیض بودند، در نتیجه مورد هدف قرار گرفتن خودرویشان جان باختند و سه نفر دیگر نیز با گلوله تک‌تیراندازان ارتش ترکیه کشته شدند.

در نبردهای روز جمعه 9 نفر از نیروهای سوریه دموکراتیک کشته شدند. این نیروها پیش از این اعلام کرده بودند که در نبردهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 22 نفر از افرادشان را از دست داده‌اند.

از زمان آغاز حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه تا کنون 17 شهروند غیرنظامی سوری و 41 یک نفر از افراد نیروهای سوریه دموکراتیک کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید