دولت قانونی یمن اظهارات اردوغان درباره عملیات ائتلاف عربی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن شامگاه جمعه 11 اکتبر اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه درباره عملیات‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن را «تحریک کننده» توصیف کرده و محکوم کرد.

دولت یمن در بیانیه‌ای یادآور شد که «اردوغان در اظهاراتش تلاش کرد تا میان نقض حاکمیت و استقلال سوریه از سوی ترکیه و علمیات ائتلاف بین‌المللی حمایت از دولت قانونی یمن که بنا به درخواست عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن با هدف ایستادگی در کنار این کشور و پایان دادن به کودتای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران صورت گرفته، به طور ظالمانه و نادرستی مقایسه کند».

دولت قانونی یمن در این بیانیه افزود: «عملیات‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن با استناد به اصل دفاع از خود انجام می‌شود که در ماده 51 منشور سازمان ملل متحد، منشور اتحادیه عرب و معاهده دفاع عربی مشترک آمده و با قطعنامه 2216 شورای امنیت تقویت شده است».

دولت قانونی یمن در این بیانیه افزود: «جمهوری یمن آن اظهارات مردود را محکوم می‌کند و همزمان با آن موضع دولت ترکیه که در ابتدای حوادث اعلام شده و در تایید و حمایت از دولت یمن و عملیات‌های ائتلاف بوده است را یادآور می‌شود».

دولت قانونی یمن نقش سعودی را با ارزش خواند

دولت قانونی یمن ضمن نقش سعودی در حمایت سیاسی، نظامی، اقتصادی، امداد‌رسانی و توسعه‌ای از ملت و دولت یمن را با ارزش خوانده، در برابر دخالت‌های آشکار ایران، گفت که تهران از شبه‌نظامیان حوثی حمایت می‌کند تا کودتا و تعدی‌های آنها علیه ملت یمن ادامه یافته و ویرانی موسسات حکومتی را به دنبال داشته باشد.

دولت یمن همچنین در این راستا تاکید کرد که در کنار ملت عرب سوریه، و آرمان‌های مشروع آنان برای برقراری امنیت، ثبات و حق این کشور در حکمرانی و حاکمیت بر تمامی سرزمین‌هایش می‌ایستد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید