برایان هوک: هدف از اعزام نیرو به سعودی جلوگیری از خطر ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 11 اکتبر 2019 گفت نیروهای آمریکایی که به سعودی اعزام می‌شوند، تنها برای جلوگیری از خطر ایران به آنجا می‌روند و ما خواهان درگیری نیستیم.

هوک در یک نشست خبری گفت که باید با برنامه موشکی ایران برخود کرد، زیرا که ایران همه راه‌حل‌های دیپلماتیک را رد کرد.

او تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به ایران فشار بیاورد تا مانع توسعه برنامه موشکی این کشور شود. او گفت که ایران باید به حملاتش در منطقه پایان دهد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش کرد که در پی حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی سعودی که ریاض و واشنگتن ایران را مسئول آن می‌دانند، آمریکا قصد دارد تعداد زیادی سرباز اضافی به سعودی بفرستد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعدادی زیادی سرباز شامل نیروهای دفاع موشکی و رزمی در سعودی مستقر می‌کند. دو اسکادران جنگنده و سامانه‌های دفاع موشکی تاد و پاتریوت بخشی از این نیروها هستند.

براساس بیانیه پنتاگون 3 هزار سرباز آمریکایی به سعودی اعزام می‌شوند، «اما آمریکا قصد جنگ با رژیم ایران را ندارد اما برای مقابله با هر تهدیدی آمادگی دارد.»

در میانه ماه سپتامبر 2019 مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ایران را مسئول حمله به دو کارگاه نفتی متعلق به شرکت آرامکوی سعودی دانست و گفت که ایران در 100 حمله به سعودی دست داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید