رئیس‌جمهوری روسیه پس از 12 سال به سعودی می‌رود؛ نخستین مصاحبه العربیه با پوتین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه 14 اکتبر برای دیدار با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان آل سعود، پادشاه و ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی به این کشور سفر می‌کند. آخرین سفر پوتین به سعودی در سال 2007 صورت گرفت.

شبکه العربیه پیش از سفر رئیس‌جمهوری روسیه به سعودی، مصاحبه‌ای اختصاصی با او انجام داده که روز یکشنبه 13 اکتبر 2019 ساعت 12 ظهر به وقت سعودی و 9 به وقت گرینویچ از این شبکه پخش خواهد شد.

رسانه‌های روسیه به نقل از یوری اوشاکوف، معاون رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کردند که ولادیمیر پوتین 14 اکتبر به سعودی و 15 به امارات متحده عربی سفر می‌کند.

پوتین آخرین بار فوریه 2007 یعنی 12 سال پیش به سعودی سفر کرد. پادشاه سعودی هم آخرین سفر خود به روسیه را در سال 2017 انجام داد.

اوشاکوف اعلام کرد که در سفر پوتین به سعودی بیش از 30 سند همکاری در زمینه‌های اقتصادی و تجاری میان دو طرف امضاء خواهد شد و به گفته مدیر صندوق سرمایه‌گذاری‌های مستقیم روسیه، این صندوق در خلال سفر پوتین توافقنامه‌هایی به ارزش 2 میلیارد دلار امضاء می‌کند.

اوشاکوف همچنین گفت که موضوع همکاری‌های دوجانبه مهم‌ترین موضوع دیدار رهبران روسیه و سعودی خواهد بود و فرصت‌های همکاری مشترکی در زمینه‌های کشاورزی، انرژی، صنایع، همکاری نظامی، فنی و همچنین روابط فرهنگی نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهند شد.

موضوعات منطقه‌ای و اوضاع خاورمیانه و شمال آفریقا، سوریه، یمن، خلیج، فلسطین نیز از موضوعاتی هستند که رئیس‌جمهوری روسیه با شاهزاده محمد بن سلمان درباره آنها گفتگو خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم