ترامپ دوباره ترکیه را تهدید کرد: تحریم‌ها در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه 10 اکتبر 2019 بار دیگر ترکیه را تهدید کرد اگر «قواعد بازی» را در سوریه رعایت نکند، تحریم‌های بیشتری علیه اقتصاد این کشور وضع می‌کند؛ تحریم‌های که زیان‌های مالی شدیدی برای این کشور به همراه خواهند داشت.

ترامپ در صفحه توئیترش نوشت که ترکیه از مدت‌ها پیش برای حمله به کُردها برنامه‌ریزی کرده بود اما «آنها مشغول مبارزه بودند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از توئیت‌هایش نوشت: «سربازان یا نیروهای نظامی در جایی نزدیک منطقه هجوم نداریم. می‌کوشیم جنگ‌ها را برای همیشه پایان دهم.»

او همچنین گفت که می‌کوشد با دو طرف [درگیری] گفتگو کند. رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «برخی می‌خواهند که ماه ده‌ها هزار سرباز را به منطقه فرستاده و جنگ جدیدی آغاز کنیم و همزمان برخی دیگر دوری کردن از درگیری را ضروری می‌دانند تا به کُردها اجازه بدهیم نبردهای مالیشان را (حتی با کمک مالی ما) پیش ببرند. اما من می‌گویم که ترکیه عضو ناتو است و می‌توان از طریق تحریم‌ها به آنها ضربه مالی شدیدی وارد کرد، اگر براساس قواعد بازی نکنند! من به دقت [اوضاع] را زیر نظر دارم.»

این بار اولی نیست که ترامپ آنکارا را تهدید می‌کند. او دو روز پیش نیز به شدت به ترکیه درباره پیامدهای ناگوار هر گونه اقدام نظامی خارج از مرزهایش علیه کُردها هشدار داده بود.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: «آنگونه که پیشتر به شدت تأکید کردم، تنها تکرار می‌کنم: اگر ترکیه دست به هر اقدامی بزند که حکمت عظیم و بی‌مانند من آن را تجاوز مرزی برشمرد، اقتصاد ترکیه را (همچون گذشته) به کلی ویران خواهم کرد. آنها باید مواظب باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم