سوریه دمکراتیک: در اثر بمباران هواپیماهای ترکیه چند تن کشته و زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای سوریه دمکراتیک روز چهارشنبه از کشته شدن دو تن و زخمی شدن شمار دیگری از غیرنظامیان در اثر بمباران مناطق شمالی سوریه توسط هواپیماهای نظامی ترکیه خبر داد.

به گزارش منابع رسانه‌ای کُرد تاکنون 19 غیر نظامی مورد اصابت قرار گرفتند.

همچنین گزارش شده که حملات ترکیه منجر به کشته شدن 7 تن و زخمی شدن 16 تن دیگر از نیروهای سوریه دمکراتیک شده که اینک در بیمارستان عین عیسی نگهداری می‌شوند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه بعد از ظهر روز چهارشنبه منطقه مرزی راس العین در شمال سوریه را هدف قرار دادند.

ترکیه می‌گوید که این عملیات را علیه جنگجویان کرد که آنها را «تروریست» توصیف می‌کند آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از راس العین این منطقه زیر آتش بدون وقفه توپخانه قرار گرفته به‌طوری که هزاران غیرنظامی مجبور به ترک منطقه شدند.

در همین حال نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کرد که نیروهای ترکیه با دست زدن به عملیات نظامی علیه «مناطق غیرنظامی» باعث ایجاد ترس و وحشت شدند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه توپخانه ترکیه روستاهای اطراف شهر تل ابیض واقع در 100 کیلومتری غرب راس العین را هدف قرار داد.

رجب سیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را اعلام کرد. اردوغان در صحفه رسمی خود در تویتر آغاز عملیاتی که از آن به عنوان عملیات "چشمه صلح" یاد کرد را اعلام کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که هدف از این عملیات نابودی باصطلاح «تهدیدات تروریستی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم