گفت‌وگوی عادل الجبیر و رئیس کمیته بین‌المللی هماهنگی استقرار مجدد در الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 7 اکتبر در دفتر کارش در مقر وزارت خارجه در ریاض از اباهیجیت جوها ژنرال بازنشسته هندی رئیس کمیته بین‌المللی هماهنگی استقرار مجدد و رئیس نمایندگی سازمان ملل متحد برای حمایت از توافق الحدیده استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، عادل الجبیر و اباهیجیت جوها درباره آخرین تحولات یمن، تلاش‌های انجام شده در این زمینه و حمایت‌های سعودی برای امدادرسانی و کمک به مردم این کشور گفت‌وگو کردند.

این در حالی است که دولت قانونی یمن دوشنبه خواستار آن شد تا سازمان ملل متحد موضوع نیروهای محلی مسئول اداره بنادر الحدیده و تقویت مکانیسم نظارت سه‌گانه برای تضمین جلوگیری از بهره‌برداری حوثی‌ها از این بنادر را مشخص کند.

دولت یمن شبه نظامیان حوثی‌ را متهم می‌کند که از بنادر الحدیده برای قاچاق اسلحه، حمایت‌ مالی از جنگ و طولانی کردن مدت زمان آن استفاده می‌کنند.

این درخواست دولت یمن از سازمان ملل در دیدار منصور بجاش نماینده امور سیاسی وزارت خارجه یمن با ژنرال اباهیجیت جوها رئیس کمیته بین‌المللی هماهنگی استقرار مجدد در الحدیده مطرح شد.

دو طرف طی این دیدار همچنین راهکارهای اجرای توافق الحدیده و تثبیت آتش‌بس را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا به خبرگزاری رسمی یمن، مقام وزارت خارجه این کشور از نمایندگی سازمان ملل متحد در الحدیده و همچنین کمیته هماهنگی استقرار مجدد خواست تا به تعهدات خود برای «اعمال فشار بر شورشیان (حوثی) و ملزم ساختن آنها به توافق به عمل آمده و تقویت مکانیسم نظارت سه‌گانه» عمل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید