.
.
.

وزارت دفاع ترکیه: تدارکات‌مان برای حمله نظامی به سوریه کامل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد که این کشور تدارکاتش برای حمله نظامی احتمالی به شمال سوریه را کامل کرده است.

وزارت دفاع ترکیه در ساعات پایانی دوشنبه در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» اعلام کرد که ایجاد منطقه امن امری ضروری برای برقراری ثبات و صلح است و نیز برای سوری‌ها تا بتوانند در امنیت زندگی کنند.

از سویی یک مقام بلند پایه در دولت آمریکا اعلام کرد که تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی به دور از مناطق مورد یورش احتمالی نیروهای ترکیه به معنی عقب‌نشینی از سوریه نیست.

این مقام آمریکایی در ادامه توضیح داد که تصمیم ترامپ به معنی استقرار مجدد 50 تا 100 سرباز (آمریکایی) در داخل کشور سوریه است.

او افزود که ترکیه «تا این لحظه» یورش نظامی قریب‌الوقوع خود در شمال شرق سوریه را آغاز نکرده است.

این مقام آمریکایی همچنین تاکید کرد که تصمیم به استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در هر صورت به معنی چراغ سبز به عملیات نظامی ترکیه علیه نیروهای کُرد شمال شرق سوریه نیست. او در ادامه تاکید کرد که ایالات متحده عملیات نظامی ترکیه را تایید نمی‌کند.

ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که به زودی عملیات نظامی خود در شمال سوریه را پس از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از بعضی از نقاط کنترل در نزدیکی مرزهای سوریه با ترکیه، آغاز خواهد کرد.

این در حالی است که نیروهای سوریه دمکراتیک اقدام آمریکا برای عقب‌نشینی از این مناطق را محکوم کرده و درباره یورش قریب الوقوع نیروهای ترکیه به شمال سوریه هشدار دادند.