انور قرقاش: هدف اول ما به موفقیت رساندن تلاش‌های سعودی برای وحدت یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز سه‌شنبه 8 اکتبر 2019 گفت که هدف اول کشورش به موفقیت‌ رساندن تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی در راستای متحده کردن گروه‌های مختلف در یمن و تقویت این وحدت است.

قرقاش در صفحه توئیتر خود نوشت: «خویشتنداری که امارات در قبال سخنان ناروایی که برخی مسئولان دولت یمن اظهار می‌کنند، نشانه پختگی، عقلانیت و ترجیح دادن مصلحت برتر است.»

او در ادامه توضیح داد: «هدف اصلی ما به موفقیت رساندن تلاش‌های سعودی برای ايجاد اتحاد و تقویت [اتحاد در یمن] است. عملکرد افتخارآمیز امارات در ائتلاف اراده و نبرد آزادسازی بسیار نیرومندتر و بالاتر از دروغ‌هاو اتهامات این افراد است.»

سعودی از یک ماه پیش میزبان گفت‌وگوهایی میان دولت عبدربه منصور هادی و شورای انتقالی جنوبی است تا به درگیری‌ها میان آنها پایان دهد.

هانی بن بریک، معاون رئیس شورای انتقالی جنوبی، روز سه‌شنبه گفت‌وگوهای جده را که با حمایت و میزبانی پادشاهی عربی سعودی میان دولت قانونی و شورای انتقالی در جریان است، «تنها امید» برای پیروزی بر طرح‌های ایران در منطقه توصیف کرد.

بن بریک در صفحه توئیتر خود نوشت: «اطمینان ما به ائتلاف عربی به رهبری سعودی بی‌انتهاست... به خواست خداوند، علیرغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌ها که خواهان ناکامی ائتلاف و به موفقیت رساندن پروژه ایران است، پیروز خواهیم شد.»

او افزود: «گفت‌وگوهای جده تنها امید برای پیروزی بر بازمانده‌های پروژه ایران در منطقه ماست و شورای انتقالی هیچ‌گاه این هدف را کنار نگذاشته بود و کنار نخواهد گذاشت.»

براساس اطلاعات منتشر شده توسط دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوبی در گفت‌وگوهای غیرمستقیم جده به توافق‌هایی برای جلوگیری از روی دادن درگیری‌های مسلحانه مانند آنچه در ماه آگوست روی داد و به تسلط شورای انتقالی بر عدن، پایتخت موقت یمن منجر شد، دست یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید