.
.
.

سعودی: برای حذف سودان از فهرست «حامیان تروریسم» تلاش می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 6 اکتبر اعلام کرد که این کشور برای برداشتن نام سودان از فهرست آمریکا ویژه «کشورهای حامی تروریسم» تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه در حساب کاربری «توئیتر» اعلام کرد که ریاض برای حذف کردن نام سودان از فهرست آمریکایی کشورهای «حمایت کننده تروریسم»، اجرای تعدادی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و بهبود طرح‌های موجود در سودان تلاش می‌کند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی یکشنبه از عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت و عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان استقبال کرد.

دیدار عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت و عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان با مقامات سعودی در نخستین سفر مشترک خارجی‌شان از زمان تشکیل ساختارهای حاکمیت انتقالی سودان در ماه اوت گذشته انجام می‌شود.

عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیت سودان گفت کشورش به مواضع ریاض در قبال خارطوم و اصرار آن در حمایت از ثبات و امنیت سودان افتخار می‌کند.

ملک سلمان و دو مقام سودانی بر ضرورت تقویت روابط برادرانه میان دو کشور و همچنین راهکار‌های تقویت و توسعه همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف تاکید کردند.

گفتنی است که سفر عبدالفتاح برهان و عبدالله حمدوک به سعودی در پاسخ به دعوت ملک سلمان پادشاه سعودی از این دو مقام عالی‌رتبه سودانی و در چارچوب تور خلیجی آنها که شامل امارات متحده عربی است، صورت گرفته است.