ترامپ به ترکیه: اگر به کردها حمله کنید با حکمت بی‌مانندم اقتصادتان را نابود می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تهدید کرد اگر ترکیه دست به عملیاتی خارج از مرزهای خود علیه کردها بزند، اقتصاد این کشور را ویران خواهد کرد.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: «آنگونه که پیشتر به شدت تأکید کردم، تنها تکرار می‌کنم: اگر ترکیه دست به هر اقدامی بزند که حکمت عظیم و بی‌مانند من آن را تجاوز مرزی برشمرد، اقتصاد ترکیه را (همچون گذشته) به کلی ویران خواهم کرد. آنها باید مواظب باشند.»...

پیشتر در 14 ژانویه به دنبال هشدار ترامپ به آنکار در رابطه با حمله به کردهای سوریه، لیر ترکیه تضعیف شد. ترمپ همچنین از کردها خواست تا از تحریک ترکیه خودداری کنند.

او در ادامه افزود: «همچنین نمی‌خواهیم که کردها ترکیه را تحریک کنند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا به این ترتیب هشداری دوجانبه به ترکیه و کردهای سوریه داد تا ضمن حمایت از کردهای سوریه، متحد خود در ناتو را راضی نگه دارد.

او در پایان تصریح کرد: «ما نیز سود می‌بریم؛ اما حالا وقت آن رسیده که نیروهایمان را به خانه برگردانیم و به جنگ‌های بی‌پایان خاتمه دهیم.»

ترمپ در تویت خود توضیح نداد که منظورش از «تجاوز مرزی» توسط ترکیه چیست.

این در حالی است که این هشدار همزمان با اعلام خروج بخشی از نیروهای آمریکا از شمال سوریه اعلام شد و در عین حال ترکیه تهدید کرد که به زودی به کردها در این منطقه حمله‌ور خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید