ارتش ملی لیبی مواضع وابسته به دولت وفاق در شهر سرت را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه 6 اکتبر 2019 از بمباران مواضع نظامی وابسته به دولت وفاق در شهر سرت این کشور خبر داد.

به گزارش العربیه، ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر یکشنبه اعلام کرد که جنگنده‌هایش مواضع نظامی وابسته به دولت وفاق را در شهر سرت در غرب این کشور هدف قرار دادند.

از سویی، غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی گروه‌های شبه‌نظامی را مسئول تضعیف دولت وفاق به رهبری فایز السراج دانسته و ابراز امیدواری کرد، در طرابلس پایتخت لیبی آتش‌بس اعلام شود.

همچنین خبرنگار العربیه در لیبی گزارش داد که جنگنده‌های ارتش ملی این کشور در دو نوبت پایگاه نظامی القرضابیه در حومه شهر سرت را بمباران کرد‌ه‌اند.

از سوی دیگر، شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که تولید نفت در میدان نفتی الفارغ را تا انجام عملیات نگهداری در کارگاه تولید گاز در بندر الزویتینه طی دوره ما بین 7 الی 14 ماه اکتبر جاری متوقف خواهد کرد.

بندر الزویتینه لیبی در خلیج سرت واقع است و در فاصله 850 کیلومتری شرق پایتخت طرابلس قرار دارد. این بندر روزانه نزدیک به 15 هزار بشکه نفت و نزدیک به 70 میلیون فوت مکعب گاز تولید می‌کند.

تبادل آتش و درگیری‌ میان دو طرف نزاع در لیبی که پیش‌تر به طرابلس پایتخت محدود بوده از دو ماه پیش اما به شهر سرت کشیده شده است و تاکنون مواضع نظامی وابسته به دولت وفاق بارها از سوی ارتش ملی لیبی مورد حمله واقع شدند.

شایان ذکر است، شهر سرت هم‌اکنون تحت کنترل نیروهای موسوم به «نیروی حفاظت و تامین سرت» است که متشکل از نیروهای عملیات «البنیان المرصوص» وابسته به دولت وفاق به رهبری السراج است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید