نخست‌وزیر عراق: مفسدان را به دادگاه می‌کشانیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، روز یکشنبه 6 اکتبر 2019 در جلسه هیات دولت این کشور گفت که دولتش متعهد است مفسدان را به دادگاه بکشاند.

در این سخنرانی که از تلویزیون ملی عراق پخش شد، عبدالمهدی از همه گروه‌های سیاسی خواست برای فراهم آوردن شرایط اصلاحات در کشور همکاری کنند.

او با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از پیشنهادات برای اصلاحات قانونی، مالی و ساختاری عرضه شده، گفت: «از پروژه‌ها حمایت می‌کنیم و به پروژه‌های کوچک وام می‌دهیم و امکان خدمت داوطلبانه در ارتش را فراهم می‌کنیم.»

عبدالمهدی پیش از این در نشست فوری دولت که روز شنبه برگزار شده بود، تصمیماتی در راستای مطالبات مردم معترض و تظاهرکنندگان اتخاذ کرده بود و مهم‌ترین آنها آغاز ثبت‌نام دریافت واحدهای مسکونی برای اقشار کم‌درآمد و تکمیل طرح اعطای زمین‌های مسکونی به افراد واجد شرایط بود.

در این نشست فوری همچنین موجود صندوق مسکن افزایش یافت تا تعداد وام‌گیرندگان افزایش یافته و سود وام‌ها بخشیده شود و همچنین به 150 هزار نفر که توان کار ندارند، کمک‌های مالی ماهیانه تعلق گیرد. ایجاد بازارچه‌های محلی در بغداد و دیگر استان‌ها با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان بخش دیگری از این تصمیمات بود.

همچنین مقرر شد همه قربانیان اعتراضات گسترده مردم عراق، شهید به شمار رفته و خانواده‌ها و بازماندگانشان از امتیازات ویژه خانواده شهدا بهره‌مند شوند. وزارت بهداشت عراق نیز مکلف شد به همه زخمی‌ها، فارغ از اینکه از مردم معترض بوده یا نیروی امنیتی باشند، با هزینه دولت خدمات درمانی رایگان ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم