نیروهای امنیتی تونس طرح حمله تروریستی به مراکز انتخاباتی را خنثی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور تونس پنج‌شنبه 3 اکتبر 2019 اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور موفق به خنثی کردن طرح حمله‌ای تروریستی شدند که قرار بود روند انتخابات جاری در این کشور را هدف قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری‌ها وزارت کشور تونس شامگاه پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای امنیتی ویژه مبارزه با تروریسم، جنایت‌های سازمان یافته و اقدامات ضد تمامیت ارضی این کشور موفق شدند یکی از عوامل تروریست را تحت تعقیب نهادهای تونسی را دستگیر کنند.

وزارت کشور تونس اعلام کرد که این عامل تروریستی در کمینی که نیروهای امنیتی در استان المهدیه در شرق این کشور نصب کردند، دستگیر شد.

وزارت کشور تونس گفت که تروریست یاد شده در این مدت برای انجام عملیاتی تروریستی با استفاده از بمب قابل انفجار از راه دور طرح‌ریزی می‌کرد و مقادیری دستگاه‌های الکترونیکی تهیه شده برای این منظور از او کشف و ضبط شد.

این وزارتخانه هویت این شخص را فاش نکرد اما تاکید که او با تعدادی از عوامل تروریستی در خارج ارتباط برقرار کرده و با گروه تروریستی «داعش» بیعت کرده است.

تونس از هفته‌ها پیش سرگرم فعالیت‌های انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی است و نیروهای امنیتی این کشور به طور گسترده‌ای برای مقابله با هر گونه تهدید تروریستی یا فعالیت‌ احتمالی برهم زننده زمان‌ برگزاری انتخابات به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

این کشور از روز یکشنبه آینده شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی خواهد بود و یک هفته پس از آن نیز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار خواهد شد.

عوامل مسلح وابسته به گروه موسوم به «گردان عقبه بن نافع» مرتبط با سازمان «القاعده در سرزمین‌های مغرب اسلامی» که بنا به آمار دستگاه‌های امنیتی تونس تعدادشان به کمتر از 100 عامل تروریستی می‌رسد، در کوهستان‌های استان‌های القصرین در غرب، جندوبه و کاف در شمال غرب هم‌مرز با الجزایر پناه گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید