خالد بن سلمان: سخن ایران درباره آتش‌بس در یمن سمسارگری فرومایه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان جانشين وزير دفاع پادشاهی عربی سعودی جمعه 4 اکتبر 2019 موضع ایران درباره اعلام آتش‌بس در یمن را سمسارگری فرومایه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان جانشين وزير دفاع پادشاهی عربی سعودی جمعه گفت که پادشاهی سعودی به آتش‌بس اعلام شده در یمن به دیده مثبت می‌نگرد زیرا که آن چیزی است که سعودی همیشه برای تحققش تلاش کرده و همان‌طوری که شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی تاکید کرد، امیدوار است که به شکل واقعی به اجرا گذاشته شود.

خالد بن سلمان در سلسله توئیت‌هایی در «توئیتر» نوشت که سخنان رژیم ایران درباره آتش‌بس در یمن و ربط دادن آن به تلاش برای خروج از بحران‌هایی که این کشور با آن مواجه است، آن هم پس از بحرانی که ایران در یمن و کشورهای مجاور آن شعله‌ور کرده بهره برداری و سمسارگری فرومایه‌ای علیه کشور و ملت یمن به شمار می رود.

جانشین وزیر دفاع سعودی در ادامه افزود که رژیم ایران با تمام وقاحت تلاش می‌کند تا از یمن به سود منافع خویش بهره‌برداری کند.

او گفت در همین راستا رژیم ایران از یک سو با گریز و عدم پذیرش مسئولیت اقدامات تروریستی‌اش سعی می‌کند تا مردم یمن را متهم و سرزنش کند و از سوی دیگر در چارچوب حمله دروغ پراکنی و گمراه‌کننده‌ای که بر هیچ‌کسی پوشیده نیست، با سخن گفتن از طرف مردم یمن و اینکه آنها (ایرانی‌ها) برای آتش‌بس در یمن تلاش می‌کنند از ارزش‌ یمنی‌ها بکاهد.

خالد بن سلمان در ادامه افزود: «این هم وزیر خارجه رژیم ایران که -نظامش ادعا می‌کند برای آتش‌بس در یمن تلاش می‌کند- او نیز تلاش دارد تا به طور بزدلانه‌ای و به دور از هرگونه ارج نهادن برای امنیت، تمامیت و ثبات یمن، مسئولیت حملات بقیق و خریص را بر مردم یمن تحمیل کرده تا از رژیم ایران دفاع کند».

او اضافه کرد: «زمان آن فرا رسیده تا یمنی‌ها، تمام یمنی‌ها و ما هم در کنار آنها در صفی واحد در برابر طرح دامن زدن به آشوب، هرج و مرج و ویرانگری از سوی ایران بایستند و منافع و امنیت یمن را در مقدمه قرار دهند و سلامت، ثبات و شکوفایی ملت بخشنده یمن را بر هر منافع دیگری ترجیح دهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید