رؤسای ستاد کشورهای خلیج: اقدامات سعودی برای دفاع از اراضی‌اش را پشتیبانی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رؤسای ستاد نیروهای مسلح کشورهای عربی شورای همکاری خلیج در بیانیه مشترکی از آمادگی نیروی نظامی کشورهایشان برای مقابله با هرگونه تهدید و یا حملات تروریستی خبر دادند.

در این بیانیه که در پایان نشست رؤسای ستاد ارتش‌های خلیجی در ریاض منتشر شد، بر این موضوع تاکید شد که هر تجاوزی به هر کدام از کشورهای عضو این شورا، به مثابه تجاوز به همه کشورهای عربی خلیج محسوب می‌شود و این کشورها از همه اقداماتی که پادشاهی عربی سعودی برای دفاع از خاک این کشور اتخاذ می‌کند، حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

تهدید تاسیسات نفتی و امنیت دریانوردی از موضوعات دیگری بود که در این نشست مطرح شد و این فرماندهان، #حملات_آرامکو را نقض آشکار امنیت کشورهای عربی شورای همکاری خلیج توصیف کردند.

رؤسای ستاد نیروهای مسلح کشورهای عربی خلیج و به دعوت سعودی روز پنج‌شنبه 3 اکتبر 2019 نشست فوق‌العاده‌ای در ریاض برگزار کردند تا درباره تهدیدات پیش رو و اوضاع منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرده و اقدامات نظامی خلیجی مشترک را هماهنگ کنند.

فرماندهی نظامی مشترک شورای همکاری خلیج و معاون نظامی دبیرکل شورای همکاری نیز در این نشست حضور یافته و درباره تاثیرات اوضاع منطقه‌ای بر امنیت زمینی، دریایی و هوایی کشورهای عضو و حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی سعودی تبادل نظر کردند.

فرماندهان نظامی حاضر در این نشست حملات آرامکو را محکوم کرده و بر حمایت خود از اقدامات سعودی و شورای همکاری خلیج برای مقابله با هر نوع تهدیدی تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید