فیلم «Born A King»داستان سفر ملک فیصل به بریتانیا در صدر فیلم‌های پرفروش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلم سینمائی «Born A King» داستان سفر ملک فیصل به بریتانیا که به کارگردانی آگوستی ویارونگا و تهیه‌کنندگی آندرس بیسنته گومس از پنج‌شنبه هفته گذشته در سینماهای سعودی و کشورهای خلیجی اکران شده است در صدر پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمائی اکران شده در این کشورها قرار گرفت.

این فیلم داستان سفر ملک فیصل بن عبدالعزیز آل‌سعود، سومین پادشاه پادشاهی عربی سعودی به بریتانیا را روایت و به تصویر کشیده است.

ملک فیصل در11 اوت سال 1919 به بریتانیا رفت. در آن زمان ملک فیصل تنها 13 سال سن داشت و به نمایندگی از سوی پدرش ملک عبدالعزیز آل سعود در پاسخ به دعوت رسمی جورج پنجم پادشاه بریتانیا به این کشور سفر کرد.

نخستین اکران عمومی فیلم سینمائی «Born A King» در هفته اول بیش از 59 هزار مخاطب داشت که تنها 30 هزار تن از آنها در سعودی بودند.

شایان ذکر است که فیلم سینمائی «Born A King» که هم‌اکنون در سینماهای سعودی و کشورهای خلیج اکران می‌شود ساخت مشترک سه کشور سعودی، بریتانیا و اسپانیا است و کارهای تصویربرداری آن در ریاض و لندن انجام شده است.

این فیلم با تهیه‌کنندگی آندرس بیسنته گومس فیلمساز اسپانیایی برنده جایزه اسکار و با کارگردانی آگوستی ویارونگا اسپانیایی تولید شد.

بدر السماری، نویسنده سعودی فیلم‌نامه «Born A King» است و این اثر که برگرفته از سرگذشت ملک فیصل بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سابق سعودی است و وقایع سال‌های اولیه عمر او را به نمایش می‌گذارد با شرکت ستارگان و نخبگانی از بازیگران سینمائی سعودی و اروپایی تهیه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید