عادل الجبیر: ادعای ایران مبنی بر ارسال پیام‌هایی از سوی سعودی «غیر دقیق» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی بامداد چهارشنبه 2 اکتبر 2019 تاکید کرد که ادعای رژیم ایران مبنی بر این‌که سعودی پیام‌هایی را به تهران ارسال کرده «غیر دقیق» است.

الجبیر در سلسله توئیت‌هایی نوشت که برخی کشورهای برادر برای تنش‌زدایی با ایران تلاش کردند و سعودی به آنها ابلاغ کرد که موضع ریاض همانا تلاش برای برقرای امنیت و ثبات در منطقه است.

الجبیر همچنین ادامه داد که سعودی برای کشورهای برادر توضیح داد که تنش‌زدایی باید از سوی طرفی صورت گیرد که تنش‌زایی کرده و دست به هرج و مرج می‌زند.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در ادامه بیان کرد: «سعودی درباره یمن با رژیم ایران گفت‌وگو نکرده و نخواهد کرد و مسأله یمن به یمنی‌ها مربوط است».

الجبیر همچنین این سئوال را مطرح کرد که اگر رژیم ایران خواهان صلح در یمن است چرا هیچ‌گاه در طول تاریخ خود کمک‌هایی برای توسعه این کشور ارائه نکرده است؟

عادل الجبیر، مجددا موضع پادشاهی عربی سعودی در مخالفت با حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشورهای عربی را یادآور شد و تاکید کرد که تنش‌زدایی و برقراری صلح در یمن آخرین چیزی است که رژیم سرکش ایران می‌خواهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید