دبیرکل اوپک: سعودی‌ها ثابت کردند کشورشان منبع قابل اعتمادی برای صدور نفت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد بارکیندو دبیرکل سازمان اوپک چهارشنبه 2 اکتبر 2019 گفت که سعودی‌ها به جهان ثابت کردند که کشورشان منبع قابل اعتمادی در زمینه صادرات نفت است.

بارکیندو چند روز پیش نیز تصریح کرده بود که پس از حمله‌ به تاسیسات نفتی‌‌ آرامکو، اقدامات فوری که پادشاهی عربی سعودی برای ازسرگیری تولید نفت اتخاذ کرد، برای جلوگیری از نوسانات قیمت‌ نفت بسیار مهم بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها بارکیندو افزود با توجه به این‌که سعودی‌ها این حادثه را «پشت سر گذاشته» و اغلب ظرفیت صادرات نفتی خود را بازیافته‌اند، برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای اوپک و سایر صادرکنندگان نفت ترجیح داده نمی‌شود.

او افزود که سازمان اوپک همچنان تلاش‌های خود را بر حفظ ثبات قیمت نفت متمرکز خواهد کرد و در این زمینه «هرآنچه را لازم باشد برای جدایی نفت از سیاست» به‌کار خواهد بست.

بارکیندو همچنین تاکید کرد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» در بلندمدت رشد فزاینده میزان تقاضا برای نفت و به ویژه از سوی کشورهای در حال توسعه را پیش‌بینی می‌کند.

او درباره خطراتی که ممکن است در بلندمدت بازار نفت را تهدید کند، گفت که توجه بازار نفت بر نتایج گفت‌وگوها درباره تجارت میان ایالات متحده آمریکا و چین متمرکز خواهد شد.

این مقام اوپک افزود در کل و در حالی که داده‌ها نشان از کاهش رشد اقتصاد جهانی دارد، این گونه داده‌ها «نگران کننده» نیست و دلیلی بر نشانه‌های رکود به شمار نمی‌رود.

در همین راستا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، چهارشنبه گفت که روسیه همواره به عنوان طرفی مسئول در ائتلاف میان سازمان اوپک و تولیدکنندگان مستقل نفت خارج از آن موسوم به گروه اوپک پلاس، خواهد ماند.

پوتین در جلسه کانون انرژی در مسکو که با حضور وزیران انرژی سعودی و نفت ایران برگزار شد، افزود چیزی که اهمیت دارد این است که تمامی ابزارها برای تحقق توازن در بازارهای انرژی به کار گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید