ارتش ملی لیبی مواضع آماده‌سازی پهپادهای ترکیه‌ای در مصراته را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر چهارشنبه 2 اکتبر 2019 مواضع آماده‌سازی پهپادهای ترکیه‌ای در فرودگاه‌های معیتیقه و مصراته را منهدم کردند.

به گزارش العربیه، ارتش لیبی چهارشنبه اعلام کرد مواضعی را که نیروهایش منهدم کرده‌اند عبارت از آشیانه‌هایی بودند که برای آماده‌سازی پهپادهای ترکیه به کار می‌رفتند.

ارتش ملی لیبی در ادامه توضیح داد، این مواضع شامل آشیانه‌هایی‌اند که برای آماده‌سازی پهپادهای ترکیه‌ای و انبارکردن موشک‌ها در فرودگاه معیتیقه به کار می‌رفتند.

ارتش ملی لیبی در ادامه افزود که توسط جنگنده‌های نیروی هوایی وابسته به نیروهای مسلح لیبی با این اهداف و تهدیدها مقابله شد.

ارتش لیبی همچنین تاکید کرد که این حمله هوایی اهداف خود را با دقت کامل محقق ساخته و تاسیسات به کار رفته در انبارسازی و آماده‌سازی پهپادها را به میزان %100 تخریب کرده است، جنگنده‌های نیروی هوایی پس از انجام موفقیت‌آمیز ماموریت‌های‌شان به پایگاه‌های خود بازگشتند.

شایان ذکر است فرودگاه بین‌المللی معیتیقه که در طرابلس پایتخت لیبی واقع است از دو هفته پیش که هدف حمله موشکی قرار گرفته بسته اعلام شد.

در حملات موشکی به فرودگاه معیتیقه تعدادی از غیرنظامیان مجروح شده و علاوه بر تخریب باند این فرودگاه یک هواپیمای مسافربری نیز منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید