فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • منصور هادی: خطر ایران برای یمن و منطقه در حال افزایش است

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن، دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در دیدار با سفیر آمریکا در یمن تاکید کرد که خطر ایران برای یمن، منطقه، جهان و کشتیرانی بین‌المللی به طور فزاینده‌ای در حال گسترش است.

  بنا به گزارش خبرگزاری یمن، عبدربه منصور هادی، دوشنبه در دیدار با کریستوفر هنزل سفیر ایالات متحده در یمن نسبت به افزایش «خطر و اقدامات توسعه‌طلبانه ایران از طریق عوامل مختلف کودتاگرش در یمن و منطقه که نشان از مضاعف شدن خطرهای ایران علیه جهان و کشتیرانی بین‌المللی است» هشدار داد.

  عبدربه منصور هادی همچنین قدردانی دولت قانونی یمن از تلاش‌های ایالات متحده آمریکا و حمایت‌های واشینگتن از یمن و روندهای صلح در این کشور را ابراز داشت.

  از سویی کریستوفر هنزل سفیر آمریکا در یمن نیز بر حمایت کشورش از یمن، وحدت و رهبری قانونی آن تا محقق شدن تمامی آرمان‌ها و گزینه‌های ملت یمن برای برقراری امنیت، ثبات و صلح در این کشور تاکید کرد.

  عبدالملک المخلافی مشاور رئیس جمهوری یمن نیز دوشنبه پیش‌ از این تاکید کرده بود که منافع ملی کشورش نیاز به موضعی مسئولانه و بازنگری جدی و فراگیر برای تجدید روند بازپس‌گیری دولت دارد.

  مشاور رئیس جمهوری یمن همچنین افزود: «دیگر از مصلحت ملی نیست که همان سیاست‌ها و راهکارها بدون اتخاذ موضع مسئولانه و بازنگری جدی و شامل برای تجدید در روند بازپس‌گیری دولت، ادامه یابد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران