فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی: رسانه‌های حوثی نمایشنامه‌ای آکنده از ادعاهای گمراه کننده منتشر کردند

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن، روز دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که رسانه‌های شبه‌نظامیان حوثی به تازگی طی نمایشنامه‌ای رسانه‌ای ادعاهای گمراه کننده را مطرح می‌کند.

  او در پاسخ به سوالی درباره فیلمی که اخیرا شبه‌نظامیان حوثی در باره هدف قرار دادن نیروهای سعودی پخش کردند، گفت: «ما به رسانه‌های شبه‌نظامیان حوثی جهت گمراه کردن افکار عمومی بین‌المللی و منطقه‌ای پاسخ نمی‌دهیم.»

  المالکی با بیان این‌که شبه‌نظامیان حوثی به توافق استکهلم پایبند نبوده و به تهدیدهایشان علیه صلح بین‌المللی ادامه می‌دهند، تاکید کرد که راه حل سیاسی در یمن از موافقت شبه‌نظامیان با قطعنامه 2216 سازمان ملل آغاز می‌شود.

  به گزارش العربیه سخنگوی ائتلاف عربی در این کنفرانس خبری افزود که «شبه‌نظامیان حوثی از (استان) الحدیده به عنوان نقطه پرتاب موشک‌های بالستیک استفاده می‌کنند».

  المالکی همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان از مناطق مسکونی به عنوان سکو و نقطه پرتاب موشک استفاده می‌کنند.

  او همچنین توضیح داد که حوثی‌ها موشک‌های بالستیک‌‌ را از استان‌های عمران، صنعا و صعده پرتاب می‌کنند.

  المالکی درباره عملیات کمک و امدادرسانی در یمن گفت که تمامی گذرگاه‌های کمک و امداد‌رسانی در داخل یمن چه زمینی، هوایی یا دریایی با تمامی ظرفیت‌ها و امکانات خود فعالیت می‌کنند.

  سخنگوی ائتلاف عربی افزود:« کشورهای عضو ائتلاف به ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن ادامه می‌دهند».

  تاکتیک دفع با موج‌های انسانی

  المالکی همچنین از اقدام نیروهای ائتلاف در ناکام گذاشتن تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی علیه یگان‌هایی از ارتش ملی یمن سخن گفت.

  سرهنگ المالکی در ادامه عملیات‌ امنیتی نوعی از جمله حمله و هدف قرار دادن عناصر جنگجوی تروریست و خودروی نظامی انتقال اسلحه حوثی‌ها در استان صعده را به نمایش گذاشت.

  المالکی در ادامه شبه‌نظامیان حوثی را به استفاده از تاکتیک دفاع به وسیله امواج انسانی متهم کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران