.
.
.

عبدالله الربیعه: سعودی ربع میلیون پناهنده روهینگیایی را در خود جای داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله الربیعه ناظر کل بر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان شنبه 28 سپتامبر اعلام کرد که این مرکز برنامه‌های متعددی شامل بیش از 20 پروژه با هدف کمک به پناهندگان و اقلیت روهینگیایی در بنگلادش در دست دارد.

عبدالله الربیعه ناظر کل بر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان شنبه در گفت‌وگو با شبکه «العربیه» در حاشیه نشست‌های هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک افزود، بیشتر مردم نمی‌دانند که سعودی ربع میلیون پناهنده از اقلیت رهینگیایی را در خود جای داده است.

الربیعه گفت سعودی برای این پناهندگان بهداشت و درمان مجانی و آموزش برای فرزندان‌شان و فرصت‌های شغلی فراهم می‌کند، اگر اینها با ارقام ارزیابی شود در مدت 5 سال بیش از دو میلیارد جهت فراهم کردن حمایت و خدمات برای آنها هزینه شده است.

الربیعه گفت که سعودی طی 4 سال نزدیک به 15 میلیارد دلار برای بازسازی یمن هزینه کرده است و این بنا به گفته او معادل «بودجه کشورها» است.

عبدالله الربیعه ناظر کل بر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان گفت، سعودی نه تنها امروز بلکه از 4 دهه گذشته تاکنون همواره از ملت یمن حمایت کرده است.

او همچنین افزود: «عجیب نیست که پادشاهی عربی سعودی به صلح فکر می‌کند.. و قبل از رسیدن به راه حلی سیاسی برنامه سعودی برای توسعه و بازسازی یمن را آغاز کرده و در این راستا تلاش کرده تا طرح‌های بازسازی را در مناطق باثبات در یمن برنامه‌ریزی و اجرا کند».