فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شاهدخت ریما بنت بندر: سعودی به تعهداتش در قبال یمن وفا کرد

  کمک‌های سعودی به یمن از مه 2015 تا پایان 2018 بالغ بر 14.5 میلیارد دلار شد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان سفیر پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده آمریکا، جمعه 27 سپتامبر 2019 اعلام کرد، سعودی به تعهداتش در قبال یمن عمل کرده و همچنان به این کار ادامه خواهد داد.

  سفیر سعودی در واشینگتن در توئیتی نوشت: «پادشاهی عربی سعودی به تعهداتش وفا کرده و در کنفرانس کشورهای کمک‌کننده که برای یمن اختصاص داده شده، مبلغ 500 میلیون دلار به برنامه سازمان ملل متحد تقدیم کرد».

  او افزود: «به همکاری با شرکایمان برای فراهم کردن نیازهای انسانی همسایگان یمنی‌مان ادامه می‌دهیم».

  بنا به مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان، علاوه بر این مبلغ، کل کمک‌های سعودی تقدیم شده به یمن از ماه مه سال 2015 تا پایان سال 2018 به نزدیک به 14.5میلیارد دلار رسیده است.

  بنا به گزارش دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد «OCHA»، سعودی در صدر کشورهای کمک‌کننده به فعالیت‌های بشردوستانه در یمن قرار دارد، این امر تاکیدی بر تلاش‌های بزرگی است که سعودی در زمینه خدمات انسانی مبذول می‌دارد.

  مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان از زمان تاسیس تاکنون 269 پروژه متنوع امدادی و انسانی را در تمامی نقاط یمن و بدون تبعیض به اجرا گذاشته است که شامل شماری برنامه‌ از جمله در زمینه غذا، دارو و همچنین محافظت، سرپرستی، حفاظت محیط زیست، مبارزه با بیماری‌های واگیر، ایجاد تاسیسات پناهگاهی، بهبود وضعیت آموزشی و اضافه بر آن برنامه‌هایی متنوع برای حمایت از کودکانی است که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سربازی گرفته شده‌اند و همچنین طرحی به نام «مسام» برای مین‌زدایی اختصاص داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران