فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان: توانایی تعامل با آثار حمله آرامکو را داریم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، «خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود دوشنبه 23 سپتامبر2019 در کاخ السلام در جده گفت‌وگوهایی را با ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین انجام داد.»

  بر اساس این گزارش «پادشاه بحرین در گفت‌وگو با خادم حرمین شریفین حمله خرابکارانه به دو تاسیسات نفتی آرامکو را محکوم و تقبیح کرده، آن را تنش‌زایی خطرناکی علیه امنیت و ثبات کل منطقه و صادرات جهانی نفت» دانست.

  به نوشته واس «پادشاه بحرین همچنین بر ایستادگی کامل کشورش در کنار پادشاهی عربی سعودی علیه کسانی که خواهان ضربه زدن به امنیت و ثبات سعودی هستند، تاکید کرد».

  در این گزارش آمده که «ملک عیسی همچنین بر حمایت بحرین از پادشاهی عربی سعودی در تمامی تدابیری که برای حفظ امنیت، ثبات و تمامیت ارضی خود اتخاذ می‌کند، تاکید کرد».

  ملک سلمان نیز از پادشاه بحرین «به دلیل احساسات برادرانه و صادقانه‌اش که تاکیدی بر عمق روابط برادرانه میان دو کشور و ملت برادر است قدردانی کرده و تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی قادر به تعامل با آثار این اقدام خرابکارانه و بزدلانه است که سعودی و ثبات صادرات جهانی نفت را هدف قرار داده است».

  در دیدار میان رهبران سعودی و بحرین همچنین «تحولات اوضاع، چالش‌های پیش‌روی منطقه و راهکارهای تقویت امنیت و ثبات آن مورد بررسی قرار گرفت».

  به گزراش واس در این دیدار «شاهزاده خالد الفیصل بن عبدالعزیز مشاور خادم حرمین شریفین امیر منطقه مکه مکرمه، شاهزاده منصور بن متعب بن عبدالعزیز وزیر مشاور دولت، عضو شورای وزیران و مشاور خادم حرمین شریفین، مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور دولت، عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی سعودی، محمد بن عبدالله الجدعان وزیر دارایی سعودی و تمیم بن عبدالعزیز السالم دستیار منشی ویژه خادم حرمین شریفین» حضور داشتند.

  در این دیدار هیأت بحرینی متشکل از «شیخ عبدالله بن حمد آل خلیفه نماینده شخصی پادشاه، شیخ ناصر بن حمد آل خلیفه نماینده پادشاه در کارهای خیریه و امور جوانان، شیخ خالد بن احمد آل خلیفه وزیر دیوان پادشاهی، شیخ سلمان بن عبدالله آل خلیفه رئيس سازمان ثبت املاک، شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور، نبیل بن یعقوب الحمر مشاور پادشاه در امور رسانه‌ای، شیخ سلمان بن خلیفه آل خلیفه وزیر اقتصاد و دارایی‌های ملی، شیخ حمود بن عبدالله آل خلیفه سفیر بحرین در سعودی و تعدادی دیگر از مسئولین بحرینی» حضور داشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران