فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رویترز: سعودی تا هفته آینده کل ظرفیت تولید نفت خود را بازخواهد یافت

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک منبع آگاه از آخرین تحولات دوشنبه 23 سپتامبر 2019 به خبرگزاری رویترز گفت که پادشاهی عربی سعودی تاکنون نزدیک به %75 از ظرفیت از دست داده تولید نفت خود در اثر حملات به تاسیسات نفتی آرامکو را بازیافته و تا هفته آینده کل ظرفیت تولید از دست داده خود را بازخواهد یافت.

  این منبع در ادامه گفت که تولید نفت خام سعودی از تاسیسات نفتی خریص بیش از 1.3 میلیون بشکه و میزان تولید نفت خام از تاسیسات بقیق در سطح 3 میلیون بشکه نفت در روز است.

  حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در مناطق بقیق و خریص که از بزرگترین تاسیسات نفتی سعودی اند، منجر به توقف تولید نفت به میزان 5.7 میلیون بشکه در روز یا بیش از نیمی از تولید نفت سعودی شد.

  مقامات سعودی تاکید کردند که این کشور کل ظرفیت تولید نفت خود را تا پایان ماه سپتامبر جاری بازخواهد یافت.

  سعودی در رابطه با حملات به تاسیسات نفتی خود اعلام کرد که 18 پهپاد و 3 موشک تاسیسات نفتی بقیق، بزرگترین پالایشگاه نفت جهان و 4 موشک تاسیسات نفتی خریص این کشور را هدف قرار داده است.

  این حملات، با وجود اینکه هزاران تن از کارگران و نیروهای قراردادی در این تاسیسات مشغول به فعالیت هستند و در منطقه زندگی می‌کنند هیچ‌گونه تلفات جانی در بر نداشته است.

  مسئولان شرکت آرامکو بر توانایی این شرکت سعودی برای پشت سر گذاشتن این اقدام خرابکارانه بر مبنای معیارهای جهانی مدیریت بحران تاکید کردند.

  توانایی‌های آرامکو در تعامل با بحران با برگزاری کارگاه‌های مستمر، دائمی افزایش و جهت اطمینان حاصل شدن از بهبود روند تعمیرات فنی در تمامی سایت‌ها طی مراحل بی‌وقفه‌ای صورت می‌گیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران