.
.
.

«شورای ملی مقاومت ایران» حمله به تأسیسات نفتی سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«شورای ملی مقاومت ایران» که «سازمان مجاهدین خلق ایران» مهم‌ترین سازمان عضو آن است با صدور بیانیه‌ای «حمله همزمان با موشک و پهپاد از داخل ایران به تأسیسات نفتی عربستان سعودی» را محکوم کرد و افزود که «توسط رژیم آخوندی» صورت گرفته و «یک اقدام تمام عیار جنگی است.»

در بیانیه‌ای که از سوی شورا منتشر شده آمده است که «خانم مریم رجوی حمله به تأسیسات نفتی کشور همسایه را گامی بلند و فصلی جدید در تعرض‌های جنگ‌افروزانه دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران توصیف کرد و افزود که قدرت و قاطعیت تنها زبان قابل فهم برای ملایان است. بی‌عملی در برابر فاشیسم دینی آنرا جری‌تر می‌کند. مردم ایران نخستین قربانیان این رژیم هستند.»

بر اساس این بیانیه «راه‌حل قطعی برای خلاصی از فاشیسم دینی که منشاء همه بحرانها در خاورمیانه است، تغییر این رژیم نامشروع به دست مردم ایران و مقاومت سازمانیافته است.»

«شورای ملی مقاومت ایران» همچنین خواستار آن شد که قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت ملل متحد در باره پروژه تسلیحات اتمی جمهوری اسلامی و ممنوعیت غنی‌سازی باید دوباره به کار بیفتد.

این شورا در ادامه افزود «خلع ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه نظامیان مزدور از عراق و سوریه و یمن ولبنان و افغانستان ضرورت مبرم دارد.»

این بیانیه در ادامه از اتحادیه اروپا خواست تا «خامنه‌ای و دفاترش و سپاه و وزارت اطلاعات» رژیم ایران را در «لیست تروریستی» قرار بدهد.
«شورای ملی مقاومت ایران» از شورای امنیت خواست تا «پرونده نقض حقوق بشر» و «به ویژه قتل عام 30هزار زندانی سیاسی در سال 1367 را به دادگاه بین‌المللی بسپارد» و خطاب به جامعه بین‌المللی خواهان به رسمیت شناختن «حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و دستیابی به آزادی» شد.