.
.
.

تاکید مکرون بر حمایت فرانسه از امنیت و ثبات سعودی در گفت‌وگو با محمد بن سلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه 18 سپتامبر در گفت‌وگوی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان بر حمایت فرانسه از امنیت و ثبات سعودی تاکید کرد.

بنا به خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی چهارشنبه تماسی تلفنی از امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دریافت کرد.

بنا به این خبرگزاری رئیس جمهوری فرانسه اقدامات ستیزه‌جویانه‌ای که تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو در سعودی را هدف قرار داده را محکوم کرد و بر پشتیبانی فرانسه از امنیت و ثبات سعودی در مقابله با این اقدامات خرابکارانه تاکید کرد.

رئیس جمهوری فرانسه بر ضرورت این‌که جهان نباید در قبال این حملات نقطه ضعفی از خود نشان دهد، تاکید کرد و نسبت به تلاش رهبری سعودی برای ثبات در منطقه خاورمیانه ابراز قدردانی کرد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین آمادگی کشورش برای پیوستن به تیم کارشناسان بین‌المللی برای تحقیق جهت شناسایی مبدأ حملات آرامکو را اعلام کرد.

از سویی شاهزاده محمد بن سلمان تاکید کرد که این حملات خرابکارانه با هدف برهم زدن امنیت در کل منطقه و آسیب رساندن به کل اقتصاد جهانی انجام شده است.

ولی‌عهد سعودی شامگاه سه‌شنبه نیز تماسی تلفنی از بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا دریافت کرد.

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا طی مکالمه تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان ضمن محکوم کردن حمله خرابکارانه‌ای که تاسیسات نفتی آرامکو در مناطق بقیق و خریص را هدف قرار داده بر اهمیت واکنش گروهی به این هجوم تاکید کرد.

نخست وزیر بریتانیا ضمن تاکید بر موضع کشورش در همبستگی با سعودی، اقدام حکیمانه رهبری سعودی در تعامل با این تجاوزها را تحسین کرده و خواستار اتخاذ موضع قاطعانه بین‌المللی در مقابله با این اقدامات جنایتکارانه شد که نباید بدون مجازات بماند.

بوریس جانسون همچنین بر اهمیت اقدام مشترک و واکنش گروهی به این حمله خرابکارانه علیه تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد.

از سویی ولی‌عهد سعودی توضیح داد که این حمله تنش‌زایی خطرناکی نه تنها علیه سعودی بلکه ضد تمام جهان است.