.
.
.

مجلس شورای سعودی: حمله به تاسیسات آرامکو صادرات نفت جهان را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس شورای سعودی دوشنبه 16 سپتامبر 2019 دو حمله‌ پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو در مناطق بقیق و خریص را محکوم کرده و تاکید کرد که حمله به این تاسیسات صادرات نفت جهان را هدف قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، مجلس شورای سعودی تاکید کرد که این حملات «نه تنها اقتصاد سعودی را هدف قرار داده بلکه صادرات جهانی نفت و عصب اقتصادی جهان که ارتباط تنگاتنگی با انرژی و تولید آرامکو دارد را هدف قرار داده است».

مجلس شورای سعودی کشورهای دوست را به تلاش‌های مضاعف‌ برای مجازات سازمان‌ها یا کشورهایی که در پشت این حملات قرار دارند، فراخواند.

بنا به بیانه صادره از مجلس شورای سعودی که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، «مجلس شورا در پی انعقاد پنجاه و چهارمین جلسه عادی از فعالیت‌های سال سوم از دوره هفتم که به ریاست رئیس شورا عبدالله بن محمد بن ابراهیم آل الشیخ برگزار شد بیانیه‌ای را صادر کرد».

در این بیانیه که توسط محمد بن داخل المطیری قرائت شد، سعودی این حملات «تروریستی» به زیرساخت‌ها و مراکز حیاتی که زندگی شهروندان را به خطر می‌اندازد را به شدت محکوم کرد.

مجلس شورا بر حمایت کامل خود از تدابیری که سعودی در مقابله با اعمال بیهوده جهت محافظت از امنیت، ایمنی غیرنظامیان و افراد مقیم این کشور اتخاذ می‌کند، تاکید کرد.

مجلس شورای سعودی همچنین در این بیانیه مجالس شورا، پارلمان‌ها و اتحادیه‌های بین المجالس منطقه‌ای و بین‌المللی را به محکوم کردن اقدامات خرابکارانه با توجه به خطر آنها بر غیرنظامیان و اقتصاد جهانی فراخواند.