فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله با موشک‌های گراد به فرودگاه معیتیقه در طرابلس پایتخت لیبی

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  منابع «العربیه» و «الحدث» شامگاه جمعه 13 سپتامبر 2019 اعلام کردند که فرودگاه معیتیقه در طرابلس پایتخت لیبی مورد حملات موشکی و بمباران هوایی قرار گرفت.

  خبرگزاری رویترز همچنین به نقل از یک مقام نظامی لیبی پیش‌تر اعلام کرده بود 3 تن از جمله دو تن از فرماندهان ارتش ملی لیبی در پی حمله هوایی یک پهپاد که توسط نیروهای دولت وفاق لیبی علیه شهر ترهونه انجام شد، کشته شدند.

  دفتر اطلاع‌رسانی دولت وفاق لیبی انجام این حمله را تایید کرده و به بمبارانی که یک خودرو نظامی را در شهر ترهونه هدف قرار داده بود، اشاره کرد.

  از سوی دیگر سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی کشورش موفق به سرنگونی 3 پهپاد ساخت ترکیه شده‌ و به ده‌ها هدف نظامی در اطراف شهرهای سرت، ابونجیم و مصراته حمله کرده تا سکوهای اصلی‌ای که این گونه پهپادها از روی آنها به پرواز در می‌آیند را نابود کنند.

  سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی طی گفت‌وگو با شبکه خبری «الحدث» تاکید کرد که جنگ در لیبی شاهد فاز جدیدی از دخالت‌های بین‌المللی ترکیه و قطر است که هر دو آنها تروریست‌ها را به طور نظامی و مالی حمایت می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران