فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تاکید خالد بن سلمان در دیدار با منصور هادی بر حمایت سعودی از دولت قانونی یمن

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه جمعه 13 سپتامبر در ریاض در دیدار با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن بر حمایت کشورش از دولت قانونی یمن تاکید کرد.

  بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، طی این دیدار بر موضع ثابت و حمایت کننده سعودی از یمن و دولت قانونی این کشور تا برقراری امنیت، صلح و ثبات که شامل طرح خلیجی و مکانیسم‌های اجرایی آن، نتایج گفت‌وگوی ملی، قطعنامه‌های بین‌المللی ذیربط و در مقدمه آن قطعنامه 2216 است، تاکید شد.

  همچنین طی این دیدار ضمن تاکید این که امنیت یمن جزئی تفکیک ناپذیر از امنیت سعودی است مجددا بر موضع سعودی در حمایت از دولت قانونی یمن برای مقابله با شورش و کودتای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و ضرورت محافظت از وحدت، امنیت و ثبات یمن تاکید شد.

  جانشین وزیر دفاع سعودی همچنین اصرار رئیس جمهوری یمن بر گفت‌وگو به عنوان راهکار رسیدگی به مسائل و تلاش او برای به موفقیت رساندن گفت‌وگوها را مورد تحسین قرار داد.

  در این دیدار همچنین محمد سعید آل جابر سفیر خادم حرمین شریفین در یمن و از طرف یمنی سپهبد ستاد علی محسن صالح معاون رئیس جمهوری، معین عبدالملک نخست وزیر یمن، سالم الخنبشی معاون نخست وزیر و عبدالله العلیمی مدیر دفتر ریاست جمهوری یمن حضور داشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران