فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی: پهپاد حوثی که به سوی سعودی به پرواز درآمده بود سرنگون شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که نیروهای ائتلاف شامگاه دوشنبه 9 سپتامبر موفق شدند یک پهپاد شبه نظامیان حوثی که به سوی سعودی به پرواز در آمده را رهگیری و سرنگون کنند.

  به گزارش العربیه، سرهنگ المالکی سخنگوی ائتلاف عربی در این‌باره توضیح داد که این پهپاد از سوی حوثی‌های مورد حمایت ایران از صنعا به سوی خاک پادشاهی عربی سعودی به پرواز در آمده اما در حریم هوایی یمن، در آسمان صعده هدف قرار گرفته و سرنگون شد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ المالکی در ادامه توضیح داد: «تلاش‌های مذبوحانه و ناامیدانه شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران در به پرواز درآوردن پهپادها و هدایت آنها به سوی خاک سعودی، که نقض آشکار قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن است، محکوم به شکست است و ائتلاف عربی در این راستا، تمامی تدابیر عملیاتی و بهترین ابزارهای واکنش به این گونه پهپادها را جهت محافظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی اتخاذ خواهد کرد.»

  المالکی در ادامه بیان کرد که تلاش‌های «تروریستی» مکرر شبه نظامیان حوثی نشان‌گر حالت ناامیدی است که با آن مواجه هستند و منعکس کننده وقوع تلفات در میان عناصر آنها و انهدام مهمات‌شان است. او گفت، اقدامات آنان دلیلی بر جنایت‌های وکلای ایران در منطقه، تهدید امنیت منطقه و بین الملل است.

  سرهنگ المالکی همچنین بر «ادامه تلاش‌های فرماندهی نیروهای ائتلاف برای اجرایی کردن اقدامات قاطعانه بازدارنده علیه شبه‌نظامیان و انهدام توانایی‌های آنها ضمن مراعات قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی» تاکید کرد.

  المالکی در ادامه بیان کرد: «تلاش‌های تروریستی مکرر و اخیر شبه‌نظامیان حوثی در نتیجه تلفاتی سنگین در زمینه تجهیزات، مهمات و ادوات است که عوامل تروریستی شبه‌نظامی در پی عملیات نظامی نیروهای ائتلاف عربی متحمل شده‌اند.»

  از سویی دیگر فرماندهی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن پیش‌تر از حمله جنگنده‌هایش به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان‌های خب و الشعف در جنوب استان الجوف یمن خبر داده بود.

  بنابه بیانیه نیروهای ائتلاف، شبه‌نظامیان حوثی در پی این حمله متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگینی شده‌اند.

  ائتلاف عربی یکشنبه اعلام کرده بود، جنگنده‌‌های آنان زاغه سلاح‌های سبک، متوسط و مهمات وابسته به شبه‌نظامیان حوثی در منطقه «بنی معین» در شهرستان رازح استان صعده را بمباران کرده‌اند. جنگنده‌های ائتلاف عملیات‌های هوایی خود را علیه مواضع و اماکن تجمع شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان رازح در غرب استان صعده تشدید کرده‌اند.

  در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف به حوثی‌ها در شهرستان رازح چندین خودرو نظامی حوثی‌ها در کوهستان استراتژیک الاذناب از همان شهرستان منهدم شده و همچنین در این حملات هوایی تعدادی از عناصر حوثی کشته و یا مجروح شدند.

  تبلیغات