فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پدافند سعودی یک موشک بالستیک حوثی را در آسمان نجران رهگیری و منهدم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروی پدافند سعودی شامگاه چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 با استفاده از سامانه دفاع موشکی پاتریوت یک فروند موشک بالستیک حوثی را در آسمان نجران رهگیری و منهدم کرد.

  روز گذشته حوثی یک موشک بالستیک را از صعده شلیک کردند که این موشک در خود استان صعده سرنگون شد.

  پدافند سعودی روز سه‌شنبه نیز سه موشک بالستیک که توسط شبه نظامیان حوثی به سمت نجران شلیک شده بود، را رهگیری و سرنگون کرد.
  سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بعد از ظهر روز چهارشنبه 4 سپتامبر اعلام کرد، سامانه‌های دفاع موشکی سعودی توانستند یک موشک بالستیک که از سوی شبه‌نظامیان حوثی از استان صعده منطقه سحار به سمت نجران سعودی شلیک شده بود رهگیری و منهدم کنند.

  به گفته ترکی المالکی این موشک به شکل عامدانه به سمت شهر نجران شلیک شده بود تا مناطق مسکونی و مملو از جمعیت را هدف قرار دهد.

  المالکی گفت: «این اقدام خصمانه از سوی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران، ادامه روند حمایت ایران از حوثی‌ها و مسلح‌سازی آنها با تسلیحات پیشرفته و نقض آشکار قطعنامه 2216 و 2231 با هدف تهدید امنیت سعودی و تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق شلیک موشک به سمت مناطق مسکونی را نشان می‌دهد.»

  وی تأکید کرد که فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی اقدامات جدی و بازدارنده‌ای را برای خنثی سازی و از بین بردن قابلیت‌های هجوم موشکی با هدف محافظت از جان غیرنظامیان داخل یمن و محافظت از امنیت منطقه‌ای و بین المللی ادامه می دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران