.
.
.

حضور هیأت شورای «انتقالی» یمن در شهر جده در تدارک برای انجام گفت‌وگو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیأت شورای «انتقالی» یمن به ریاست عیدروس الزبیدی رئیس این شورا چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 مجددا به شهر جده آمده تا در گفت‌وگوهای میان طرف‌های درگیر در عدن که پادشاهی عربی سعودی فراخوان آن را داده است، مشارکت کند.

به گزارش العربیه، عدنان الکاف عضو هیأت مشارکت کننده در این گفت‌وگوها اظهار داشت که حضور هیأت شورای انتقالی یمن در شهر جده سعودی در تاکید جدی بودن تعهد شورای انتقالی و احترام آن به فراخوان برای انجام گفت‌وگوهایی است که سعودی از آن حمایت می‌کند.

حضور مجدد شورای انتقالی برای دومین بار در جده پس از آن صورت می‌گیرد که استان‌های أبین و شبوه اخیرا شاهد تحولاتی بوده که منجر به دخالت ائتلاف عربی برای آرام کردن اوضاع و متقاعد ساختن طرف‌ها به انجام گفت‌وگو‌ها شد.

این در حالی است که مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن بر ضرورت حل اختلافات و پایان دادن به تنش‌ها در عدن از طریق گفت‌وگوهایی که سعودی برای انجام آن فراخوان داده، تاکید کرد.

طی دیدار روز گذشته مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با ایمن الصفدی وزیر خارجه پادشاهی اردن در امان پایتخت این کشور دو طرف بر ضرورت حمایت از طرح ابتکاری سعودی برای انجام گفت‌وگو میان طرف‌های درگیر در جنوب یمن تاکید کردند.

دو طرف همچنین بر ضرورت پایان دادن به بحران از طریق راه‌حل سیاسی و بنا بر مرجع‌های مورد اعتماد و افزایش تلاش‌ها برای پایان دادن به بحرانی که ابعاد انسانی آن روز به روز بیشتر می‌شود، تاکید کردند.