.
.
.

اسرائیل زخمی شدن تعدادی از نیروهایش در نتیجه حملات حزب‌الله را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل روز یکشنبه اول سپتامبر 2019 کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازانش در نتیجه موشک‌های ضد تانک شلیک شده از سوی حزب‌الله لبنان را تکذیب کرد و گفت که این اقدام حزب‌الله را با آتش توپخانه و حملات هلی‌کوپتر پاسخ داده است.

جاناتان کونریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل به روزنامه‌نگاران گفت: «اقدامات نظامی فعلی علیه حزب‌الله به پایان رسیده اما ارتش اسرائیل کماکان در آماده‌باش به سر می‌برد.»

بنیامین نتانیاهو نیز در یک نشست خبری در قدس گفت که کشورش اقدامات بعدی در مرزهای لبنان را بر اساس تحولات رخ داده، برنامه‌ریزی خواهد کرد.

در سوی مقابل، ارتش لبنان اعلام کرد که اسرائیل بیش از 40 موشک به جنوب این کشور شلیک کرده است. این اقدام در پاسخ به مورد هدف قرار گرفتن یک خودروی نظامی اسرائیل از سوی حزب‌الله لبنان، انجام شد.

در بیانیه‌ای که ارتش لبنان به این منظور صادر کرد، آمده: «نیروهای اسرائیلی شهرک‌های مارون الراس، عیترون و یارون را با بیش از 40 موشک خوشه‌ای و آتش‌زا مورد هدف قرار داده و این امر سبب بروز انواع آتش‌سوزی‌ها شد.»

این بمباران در ساعت 15 به وقت گرینویچ متوقف شد. از سوی دیگر نیروهای حافظ صلح در جنوب لبنان همه اطراف درگیر را به خویشتنداری دعوت کرد.

حزب‌الله لبنان یک هفته پس از آنکه اسرائیل را به حمله با هواپیماهای بدون سرنشین به یکی از مراکز این کشور در نزدیکی بیروت و همچنین کشتن دو تن از پیکارجویانش در سوریه متهم کرده بود، روز یکشنبه اعلام کرد یک خودروی نظامی اسرائیل ار در منطقه افیقیم در نزدیک مرزهای این کشور و لبنان مورد هدف قرار داده است.

در بیانیه‌ای که حزب‌الله در این باره صادر کرد، ادعا شده بود که سرنشینان این خودرو کشته و زخمی شده‌اند؛ موضوعی که ارتش لبنان آن را تکذیب کرد.