فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات در واکنش به وزارت خارجه یمن بر رویارویی با تهدیدها علیه ائتلاف تأکید کرد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزارت امور خارجه امارت متحده عربی پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای در پاسخ به بیانیه وزارت خارجه یمن تأکید کرد که حق دفاع از خود و پاسخگویی به تهدیدها علیه نیروهای ائتلاف عربی محفوظ است.

  این بیانیه یادآور شد که سازمان‌های تروریستی، حملات علیه نیروهای ائتلاف و شهروندان غیرنظامی را افزایش داده، بدین سان برای امنیت این نیروها خطرساز شده‌اند تا جایی که ضروری شد تا در تاریخ 28-29 اوت 2019 شبه‌نظامیان تروریست هدف حملات هوایی محدود در چارچوب اصول درگیری بر طبق کنوانسیون ژنو و قانون بین‌المللی قرار گیرند.

  اطلاعات میدانی تأیید شده

  وزارت خارجه امارات در بیانیه خود توضیح داد که این عملیات بر اساس اطلاعات میدانی تأیید شده‌ای مبنی بر اینکه شبه‌نظامیان نیروهای ائتلاف را هدف می‌دهند انجام شد، به طوری که ضرورت ایجاب کرد تا با پاسخی مستقیم داده شود تا هرگونه خطری نظامی از این نیروها دور و ضربات به طور محدود زده شود.

  اطلاعیه وزارت خارجه امارات بیان کرد که هدف قرار دادن نیروهای ائتلاف توسط تجمع‌های مسلحی که عوامل سازمان‌های تروریستی آنها را فرماندهی می‌کنند، اقدام به حمله علیه نیروهای ائتلاف عربی در فرودگاه عدن کردند که در اثر آن دو تن از جمعی نیروهای ائتلاف زخمی شدند، لذا بر این اساس با توسل به حق دفاع از خود به منظور حمایت نیروها و تضمین امنیت آنها، تجمع‌های مسلح تحت تعقب و هدف قرار گرفتند.

  اطلاعیه امارات تأکید کرد که دولت امارات هرگاه که ضروری باشد در حمایت از نیروهای ائتلاف عربی دچار تردید نخواهد شد و حق پاسخ دهی و دفاع از خود را محفوظ می‌داند.

  هسته‌های تروریستی

  این اطلاعیه اشاره کرد که نهادهای اطلاعاتی طی هفته‌های گذشته هسته‌هایی تروریستی را که فعالیت در مناطقی یمنی را آغاز کرده‌اند زیر نظر گرفت، فعالیتی که خطری حقیقی برای اقدامات عظیم ائتلاف جهت نابودی تروریسم در یمن تشکیل داده و تلاش‌های صورت گرفته به منظور رویارویی با شبه‌نظامیان حوثی که بیشترین استفاده را از گسترش هرج و مرج و گروه‌های تروریستی می‌برد، نقش بر آب می‌کند.

  این اطلاعیه نگرانی شدید امارات در قبال اوضاع و تنش در جنوب یمن را مورد اشاره قرار داده، از جامعه بین‌المللی خواست تا به منظور تضمین عدم سوء استفاده سازمان‌های تروریستی از وضعیت کنونی جهت بازگشت قوی آنها به یمن برای دست زدن به حملات تروریستی، اقدام کند.

  اطلاعیه وزارت خارجه امارات موفقیت سال‌های گذشته ائتلاف عربی در رویارویی با سازمان‌های تروریستی در یمن و در پیشاپیش آنها تشکیلات القاعده در شبه جزیر عرب که از خطرناکترین سازمان‌های بین‌المللی است را یادآور شد و تأکید کرد که ائتلاف عربی توانست خطر این تشکیلات را به شدت محدود کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران