.
.
.

رياض مجددا دولت قانونى و شوراى انتقالى يمن را به نشستى در سعودى فرا خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزارى رسمى سعودى (واس)، شوراى وزرای پادشاهى عربى سعودى سه‌شنبه 27 اوت، دولت قانونى يمن و شوراى انتقالى اين كشور را مجددا به انعقاد نشستى در اين كشور دعوت كرد.

شوراى وزرا تاكيد كرد، سعودى از دولت قانونى يمن و همه طرف‌های ‌درگیر در عدن براى گفت‌وگو درباره اختلافاتشان دعوت می‌کند تا نشستى را در سعودى منعقد كنند.

شوراى وزرای سعودى همچنين بیان کرد كه فراخوان رياض براى انعقاد مجدد نشست ميان طرف‌هاى درگير در عدن در پى اصرار پادشاهى سعودی براى غلبه دادن حكمت و گفت‌وگو، دورى جستن از تفرقه و توقف فتنه است.

این شورا همچنين ضمن اشاره به بيانيه مشترک وزارت خارجه سعودى و وزارت خارجه و همكارى بين‌المللى امارات متحده عربى، بر تلاش و اصرار دو كشور براى محافظت از دولت قانونى يمن و منافع مردم اين كشور تحت رهبرى رئيس جمهورى دولت قانونى يمن تاكيد كرد.

يک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودى در اين باره گفت، «هدف از برگزارى مجدد نشست ميان طرف‌هاى يمنى در سعودى بررسى اختلاف‌ها، غلبه دادن حكمت و گفت‌وگو ، دورى جستن از تفرقه، حفظ یک‌پارچگى صفوف، اتحاد در مقابله با شبه‌نظاميان تروريست حوثى مورد حمايت ايران و ديگر سازمان‌هاى تروريستى در يمن، بازگرداندن دولت قانونى و بازگشت يمن به عنوان كشورى امن و با ثبات است.»