فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن..ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی‌ در صنعا را بمباران کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه 19 اوت مواضع شبه‌نظامیان حوثی در صنعا را هدف قرار داده و در این راستا از غیرنظامیان خواست تا از مواضع نظامی حوثی در پایتخت یمن، دور شوند.

  به گزارش العربیه، ائتلاف عربی اعلام کرد اهداف نظامی مشروعی که توسط نیروهای آنان منهدم شده‌اند شامل مواضع ذخیره‌ و نگهداری موشک‌های بالستیک، پهپادها و تسلیحات شبه‌نظامیان حوثی در مناطق «فج عطان» و پادگان «العمد» بود.

  ائتلاف همچنان اعلام کرد عملیات نظامی در بمباران مواضع حوثی‌‌ها انجام شده و در این‌باره تاکید کرد: «تمامی تدابیر پیشگیرانه را برای محافظت از غیرنظامیان به کار بردیم».

  همچنین دوشنبه پیش از این جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن با حملاتی هوایی مواضع و تجمع‌های حوثی‌های مورد حمایت ایران را در استان صعده در شمال یمن هدف قرار دادند.

  از سویی وب‌سایت «سبتمبر نت» واسبته به وزارت دفاع یمن نیز توضیح داد، جنگنده‌های ائتلاف عربی محل‌های استقرار شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را با 5 بمباران هوایی در شهرستان کتاف شرقی استان صعده هدف قرار داده است. علاوه بر آن اتاق عملیات جنگی شبه‌نظامیان حوثی در این شهرستان را منهدم کردند که در پی آن تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند و اتاق‌های جنگ آنها منهدم شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران