فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شاهزاده محمد بن سلمان: ثبات سودان بخش مهمی از ثبات منطقه است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی سعودی یکشنبه 18 اوت در دو تماس‌ تلفنی جداگانه ضمن گفت‌وگو با سپهبد اول عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت در سودان و احمد ربیع، یکی از رهبران نیروهای آزادی‌خواه سودان بر ثبات سودان تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، شاهزاده محمد بن سلمان طی این گفت‌وگوهای تلفنی توافق تاریخی به عمل آمده میان تمامی طرف‌های سودانی را تبریک گفت.

  ولی‌عهد سعودی طی این دو تماس تلفنی و در پی توافق تاریخی که روز شنبه میان طرف‌های سودانی حاصل شد، بر ایستادگی پادشاهی عربی سعودی در کنار سودان و ملت این کشور برای تقویت امنیت و ثبات تاکید کرد.

  شاهزاده محمد بن سلمان ضمن اشاره به اینکه ثبات سودان بخش مهمی از ثبات منطقه است برای تحقق آرمان‌های ملت برادر سودان‌، آرزوی توفیق کرد.

  همگرایی در دیدگاه‌ها

  شاهزاده محمد بن سلمان همچنین در تماسی تلفنی با آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی گفت‌وگو کرد.

  ولی‌عهد سعودی در گفت‌وگوی تلفنی با آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی از نقش این کشور در نزدیک کردن دیدگاه‌ها میان طرف‌های سودانی ابراز قدردانی کرده و بر ایستادگی سعودی در کنار تمامی تلاش‌هایی که منجر به برقراری امنیت و ثبات در منطقه شود، تاکید کرد.

  طرف‌های سودانی روز شنبه در خارطوم رسما توافق انتقالی را در حضور هیأت‌های بین‌المللی امضا کردند.

  توافق انتقالی در سودان از سوی احمد ربیع، به نمایندگی از نیروهای اپوزیسیون آزادی‌خواه و تحول‌طلب سودان و محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی» به نمایندگی از شورای نظامی انتقالی این کشور امضا شد.

  نخست وزیر مصر و رئیس کمیساریای آفریقا نیز در مراسم امضای این توافق به عنوان شاهد حضور داشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران