فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش ملی یمن مواضع جدیدی در صعده را از دست حوثی‌ها آزاد کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی این کشور یکشنبه 18 اوت مواضع جدیدی در استان صعده، را از چنگال شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی آزاد کرد.

  به گزارش العربیه، به نقل از رسانه‌های یمنی، نیروهای ارتش ملی یمن موفق به آزادسازی مناطق و مواضع جدیدی در شهرستان باقم در شمال استان صعده که خاستگاه‌ حوثی‌ها و در شمالی‌ترین منطقه یمن است، آزاد کرد.

  سایت رسمی اطلاع‌رسانی ارتش ملی یمن به نقل از سرتیپ محمد الباهلی، رئیس ستاد جنگ لشکر پنجم گارد مرزبانی یمن اعلام کرد که گفته «نیروهای ارتش موفق به آزادسازی روستاهای قماحل، القحله، زماحل، آل معیض، جبل الاسود در شهرستان باقم استان صعده شدند».

  سرتیپ الباهلی همچنین افزود که یگان توپخانه‌ای ارتش ملی یمن استحکامات کمکی شبه‌نظامیان حوثی که عازم مناطق درگیری شده بود را هدف قرار داده و منهدم کرد.

  الباهلی افزود که درگیری‌های ارتش ملی یمن با شبه‌نظامیان حوثی در این مناطق منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی و انهدام ادوات جنگی آنها شده است.

  علاوه بر آن یگان‌های منهدسی ارتش ملی یمن مقادیر زیادی از مین‌ها و تله‌های انفجاری را خنثی ساخت که توسط شبه‌نظامیان حوثی کارگذاشته شده تا با تلاشی ناکام از پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن ممانعت کنند.

  این در حالی است که همزمان با آن نیروهای ارتش ملی یمن پیشروی‌های مشابهی در همان جبهه انجام داده و روستای «خشبان» و علاوه بر آن تعدادی از ارتفاعات اطراف جبل النار استراتژیک و مشرف بر روستای آل حسن را آزاد و خطوط ارتباط، امداد و پشتیبانی حوثی‌های شورشی به سوی اغلب مواضع آنها در جبل النار را قطع کردند.

  ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی این کشور عملیات نظامی گسترده‌ای را در بیش از 8 محور جنگی در استان صعده، خاستگاه حوثی‌ها و شهرستان‌های آن به پیش می‌برد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران