.
.
.

گفت‌وگوی پادشاه سعودی و ولی‌عهد امارات درباره یمن با حضور ولی‌عهد سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاهی عربی سعودی، روز دوشنبه 11 آگوست 2019 شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرماندهی نیروهای مسلح امارات متحده عربی را در قصر منی به حضور پذیرفت و در حضور شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی با او درباره اوضاع یمن گفتگو و تبادل‌نظر کرد.

شیخ محمد بن زاید در این دیدار پیام تبریک شیخ خلیفه بن زاید، رئیس دولت امارات متحده عربی، به مناسب عید قربان را به پادشاه سعودی رساند.

در این دیدار روابط برادرانه و مستحکم دو کشور، اوضاع و تحولات منطقه و به ویژه اوضاع یمن و تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه مورد بحث و بررسی دو طرف قرار گرفت.

ولی‌عهد ابوظبی را در این این دیدار شیخ طحنون بن زايد آل نهيان، مشاور امنیت ملی امارات، علي بن حماد الشامسي، معاون دبیرکل شورای عالی امنیت ملی امارات و شيخ شخبوط بن نهيان آل نهيان، سفیر امارات متحده عربی در سعودی همراهی کردند.

شیخ محمد بن زاید روز دوشنبه به جده آمده و در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز، از سوی شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، معاون وزیر دفاع سعودی مورد استقبال قرار گرفت.

ولی‌عهد ابوظبی در سفر خود به سعودی با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد، وزیر دفاع و نائب رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی نیز در مشعر منی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار روابط دوجانبه دو کشور دوست و برادر و فرصت‌های افزایش‌ همکاری‌ها و همچنین تحولات منطقه‌ای از جمله اتفاقات یمن و تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق امنیت و ثبات در این کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.