.
.
.

زن جهانگرد فنلاندی طبیعت نه چندان دیده شده سعودی را به تصویر کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لورا آلوه، مشاور مسافرتی و جهانگردی فنلاندی طی سفری به منطقه عسیر در جنوب پادشاهی عربی سعودی طبیعت کمتر دیده شده آن را به تصویر کشید.

او که به منطقه جبل السوده در عسیر رفته بود در این باره گفت که آب و هوا و طبیعت جبل السوده یکی از زیباترین تجربیاتی است که من تاکنون تجربه کرده‌ام، این مکان از هر مکان توریستی بین‌المللی دیگری جذاب‌تر است.

لورا که به همراه یک تیم به کوه السوده تا ارتفاع 3500 متری از سطح دریا صعود کرد، فرهنگ جنوبی منطقه عسیر را مشاهده و از اماکن باستانی و تاریخی و نیز مناطقی مانند محتبا، رجال المع و روستای المفتاح بازدید کرد.

او در طول سیر و سیاحت در این مناطق با آثار باستانی، میراث تمدن، فرهنگ محلی، آبشارها، مناظر و نیز خطاطی و خوشنویسی عسیری آشنا شد.
لورا در گفت‌وگو با «العربیه.نت» گفت: «من چیزهای زیادی درباره سعودی شنیده و از کودکی عاشق سفر به این کشور و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف هستم. من سعودی را انتخاب کردم زیرا دوست داشتم علی رغم کمبود اطلاعات در مورد اماکن گردشگری در این کشور این تجربه را به دست بیاورم، اما با آمدن به اینجا ضمن بازدید از بسیاری از اماکن باستانی و گردشگری، تجربه‌ای واقعی و نشاط برانگیز و آموزنده کسب کردم.

لورا افزود: «من تحت تأثیر زیبایی‌های کوه طویق، مداین صالح قرار گرفتم. کما اینکه تنوع در طبیعت و آب و هوا از یک منطقه به منطقه‌ای مرا شگفت زده کرد. من همچنین از دریای سرخ و صحراهای پادشاهی سعودی دیدن کردم و با آثار تمدن‌های مختلف در طول سفرهایم به تابوک، العلا، ریاض، جازان و جزیره فرسان آشنا شدم.»

او ادامه داد: «زیبایی‌های سعودی مرا تحت تأثیر قرار داد، بدون شک مناظر، صحنه‌ها و فرهنگ‌هایی را که دیدم از طریق حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به دیگران منتقل خواهم کرد، به خصوص آنچه که در منطقه سوده مساهده کردم که یکی از زیباترین مکان‌های گردشگری در سعودی محسوب می‌شود».

لورا گفت که روستای ذی‌عین در الباحه و نحوه ساخت آن با سنگ‌های قدیمی او را تحت تأثیر قرار داده و شیفته ارتفاعات فیفاء در جیزان و همچنین خانه‌های سنتی نجران شده و خاطرنشان کرد که در صدد انعکاس گنجینه‌های فرهنگی و تاریخی پادشاهی عربی سعودی است.