.
.
.

مصر: آتش‌سوزی در قاهره «اقدامی تروریستی» و کار گروهی از اخوان المسلمین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور جمهوری عربی مصر دوشنبه 5 اوت اعلام کرد حادثه آتش‌سوزی در مرکز خدمات درمانی بیماران سرطانی که منجر به کشته شدن 20 تن و مجروح شدن 47 تن دیگر شد «اقدامی ترورستی» و کار عناصر وابسته به گروه «حسم» طرفدار جماعت اخوان المسلمین است.

به گزارش خبرنگار العربیه از قاهره، پایتخت مصر، مقامات این کشور اعلام کردند بررسی‌های فنی انجام شده روی یک خودرو در مکان حادثه، وجود مقادیری از مواد منفجره در داخل آن را ثابت می‌کند.

بر اساس این گزارش، تحقیقات به عمل آمده درباره این حادثه همچنین نشان می‌دهد که خودروی مورد اشاره مسروقه است و ماه‌ها پیش، سرقت آن در استان المنوفیه به پلیس گزارش شده و در روز حادثه راننده این خودرو قصد داشت برای انجام عملیاتی تروریستی آن را به مکان دیگری منتقل کند.

از سویی وزارت کشور مصر اعلام کرد تحقیقات درباره مظنونان، عاملان، خودرو و جزئیات حادثه همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این دادستانی امور امنیتی مصر تحقیقات گسترده‌ای را درباره حادثه تروریستی آتش‌سوزی در مرکز خدمات درمانی بیماران سرطانی قاهره آغاز کرده است.

ژنرال السیسی: به مبازه با تروریسم ادامه خواهیم داد

از سویی ژنرال عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ضمن عرض تسلیت به ملت مصر و خانواده‌های قربانیانی که در این حادثه تروریستی جان خود را از دست دادند و ابراز همدردی با آنها تاکید کرد «دولت مصر با اراده ملت، توان نیروهای مسلح و تمامی مؤسسات خود، به مبارزه علیه تروریسم تا ریشه‌کنی آن ادامه می‌دهد».

در همین حال وزارت بهداشت مصر اعلام کرد «وضعیت زخمی شدگان بستری شده در مرکز مراقبت‌های ویژه به استثنای 3 تن که حالاتشان وخیم گزارش شده ، عموما خوب است.»

این وزارتخانه با انتشار آمار جدیدی تعداد کشته شدگان را 20 تن گزارش داد که 4 تن از آنها مجهول الهویه هستند. وزارت‌ کشور مصر همچنین تعداد زخمی شدگان این حمله تروریستی را 47 گزارش کرد.

دکتر خالد مجاهد ، مشاور امور رسانه‌ای و سخنگوی وزارت بهداشت مصر، گفت قربانیان این حادثه به بیمارستان‌های «دانشکده ناصر»، المنیره و القصر المدنی، انتقال داده شدند.

خالد مجاهد گفت وزارتخانه بهداشت دستور داده تا خدمات حمایت‌ روانی به خانواده‌ کشته شدگان، زخمی‌ها و به ویژه کودکان در بیمارستان‌ و منازل ارایه شود.