تدابیر نظامی و امنیتی پادشاهی سعودی برای حمایت حریم هوایی مکه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام نظامی سعودی دوشنبه 5 اوت اعلام کرد کشورش تدابیر نظامی و امنیتی لازم برای برای محافظت از حریم هوایی مکه مکرمه در برابر حملات نظامی احتمالی را اتخاذ کرده است.

سرلشکر ستاد محمد مشبب القحطانی، فرمانده منطقه طائف و یگان‌های مسلح شرکت کننده در ماموریت حج، به «العربیه .نت» گفت، با استقرار سامانه‌های پدافند هوایی که قابلیت‌های بسیار بالایی برای رهگیری و انهدام اهداف متخاصم دارند، آسمان منطقه مکه مکرمه در برابر حملات نظامی احتمالی محافظت شده است.

القحطانی همچنین اشاره کرد که نیروی هوایی پادشاهی عربی سعودی در کنترل حرکت حجاج و محافظت از آنها با دیگر نیروهای امنیتی همکاری می‌کند.

فرمانده منطقه طائف افزود که نیروهای مسلح با یگان‌های خنثی‌سازی بمب، خنثی‌سازی تسلیحات کشتار جمعی و پاکسازی قربانیان از مواد ناشی از آن تسلیحات در این عملیات شرکت می‌کنند و در طول موسم حج در حال آماده باش کامل خواهند بود.

این مقام نظامی سعودی همچنین تاکید کرد که یگان‌های نیروی زمینی سعودی شرکت‌کننده در این عملیات با هدف تامین امنیت حرکت حجاج در منطقه تعیین شده برای آنها در داخل حرم، همکاری خواهند کرد و به گفته او علاوه بر آن یک نیروی دیگر در خارج از حرم برای واکنش در حالت‌های فوق العاده‌ای وارد عمل خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید