.
.
.

ارتباط با حزب الله شهروند لبنانی را به لیست تحریم‌های آمریکا افزود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه تحریم‌هایی را علیه یک شهروند لبنانی به نام فادی سرحان را به دلیل ارتباط با شبه‌نظامیان حزب الله اعمال کرد.

از سال 2015 وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، فادی حسین سرحان مامور خرید حزبه‌الله و شرکت‌اش را به پشتیبانی مادی به هدف تقویت توانایی‌های نظامی حزب الله می‌کند.

یک ماه پیش، واشنگتن برای نخستین بار یک بسته مجازات‌های جدید علیه حزب اعمال کرد که برای نخستین بار دو نماینده مجلس لبنان و یک مقام ارشد امنیتی در این کشور را هدف قرار داد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه 10 ژوئیه 2019 گفت تحریم‌هایی که کشورش علیه حزب‌الله لبنان وضع کرده، بخشی از تلاش‌های ایالات متحده برای مقابله با نفوذ فاسد این گروه در لبنان است.

پمپئو در صفحه توئیترش از همپیمانان آمریکا خواست همه حزب‌الله لبنان، شامل بخش‌های سیاسی و نظامی آن را در فهرست تروریسم درج کنند.
او در توئیتر نوشت: «تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان عالی‌رتبه حزب‌الله بخشی از تلاش‌های ایالات متحده برای مقابله با نفوذ فاسد حزب‌الله در لبنان است. از همیپمانانمان می‌خواهیم همه حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی به شمار آورند.»

دولت آمریکا روز سه‌شنبه 9 ژوئیه سه تن از رهبران حزب‌الله که 2 تن از آنان نمایندگان حزب الله در مجلس لبنان هستند را به ظن سوءاستفاده از پست و مقام برای تقویت اهداف گروه شبه‌نظامی حزب‌الله مورد حمایت ایران و «تقویت فعالیت‌های خبیث ایران»، در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

بنا به گزارش خبرنگار العربیه، تحریم‌های آمریکایی، امین شری نماینده حزب الله، محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت «کتله الوفاء للمقاومة» در مجلس این کشور و وفیق صفا، مسئول یگان ارتباطات و هماهنگی در دستگاه امنیتی حزب الله را شامل می‌شود.

واشینگتن از دولت لبنان خواست تا ارتباطات خود با اعضای حزب الله را قطع کند. واشینگتن همچنین مکانیسمی آمریکایی را تعریف کرده تا از رسیدن کمک‌های انجام شده به لبنان، به دست حزب الله ممانعت کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این‌باره بیان کرد: «دولت لبنان باید دریابد که ایالات متحده هیچ‌گاه از (کنترل) اعضای حزب الله چشم نخواهد پوشید.. نباید میان اعضای سیاسی و نظامی حزب الله فرق گذاشت.»