لحظه شماری حج‌گذار معلول پاکستانی برای توقف بر کوه عرفات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«زندگی نیازمند اراده‌ای قوی است و ما جز با آرزومندی و چالش‌ورزی نمی‌توانیم زندگی با سعادتی داشته باشیم» با این عبارت‌های پرمعنا و سرشار از نشاط و زندگی است که محمد میمون حج‌گزار 68 ساله معلول پاکستانی پس از رسیدن به مکه مکرمه برای ادای مناسک حج، گفت‌گوی خود را با «العربیه.نت» آغاز کرد.

او که یکی از پاهایش را در اثر حادثه قطار از دست داده، گفت: «از این‌که اینجا هستم، بسیار خوشحالم، برای راه رفتن بر عصای طبی‌ام تکیه می‌زنم و هنگامی که احساس خستگی می‌کنم، دخترم که به همراه من آمد مرا با صندلی چرخ دار جابه‌جا می‌کند».

محمد میمون حج‌گزار معلول پاکستانی ضمن بروز احساسش گفت: «خدا را شکر، احساس اطمینان خاطر و آرامش می‌کنم».

این حج‌گزار پاکستانی گفت 50 سال پیش در اثر حادثه قطار پای‌اش را از دست داده است اما از آن زمان تا به امروز هیچ‌گاه اجازه نداده که ناامیدی بر او غلبه کند.

محمد که با گشاده‌رویی و لبخندی بر لب به شوخی با کسانی که در اطراف او بودند، می‌پرداخت، توضیح داد پس از آن با پس‌انداز، پول سفر حج امسال خود را فراهم کرد تا رکن پنجم اسلام را که روزگاری در آرزوی محقق کردن آن بود را به جای آورد.

او در ادامه گفت که همراه با کاروان‌های حجاج برای ایستادن بر کوه عرفات لحظه شماری می‌کند.

محمد میمون، حج‌گزار پاکستانی گفت که خود شخصا به رمی جمرات اقدام خواهد کرد و هیچ احساسی را به خود راه نخواهد داد که فرقی میان او و دیگران در ادای مناسک حج وجود دارد.

او همچنین گفت در سایه آسایش خاطرش و توجهی که از زمان ورودش به مکه به او شده این احساس را پیدا کرده که به تعبیر او همه در مکه مکرمه همانند برادر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید